هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   224   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

ایده هایی برای تغییر دکوراسیون

کد مطلب:3226
ایده های متفاوت برای تغییر دکوراسیون منزل و اجرای آن روح انسان را تازه می کند و حس خوبی در فضای خانه به جریان می اندازد‌. برای هر تغییر دکوراسیون احتیاجی به خرید لوازم تازه نیست‌. می توان با تغییراتی کوچک خانه را از یکنواختی بیرون آورد‌. در این شماره از نشریه شما را با ۵ راه برای این تغییر آشنا می کنیم‌.
آینه‌ها
اضافه کردن یک آینه به فضاهای کوچک در خانه‌، باعث می شود خانه بزرگ‌تر دیده شود‌. آینه‌ها بازتاب دهنده نور هستند و این حس را ایجاد می کنند که خانه عمق زیادی دارد‌. برای دیوارهای کوچک از آینه های گرد یا بیضی با حاشیه استفاده کنید‌.
فرش
فرش یکی از راه های نو کردن منزل است‌. می توان از فرش‌ها برای جدا کردن فضاهای منزل به صورت طبیعی استفاده کرد‌. طراحی‌ها و رنگ های مختلف فرش‌ها باعث می شود مرزبندی های متفاوتی در خانه ایجاد شود‌. با کمی جابه جا کردن فرش‌ها می توانید این فضا‌ها را ایجاد کنید‌. برای فضاهای بزرگ از فرش های کوچک استفاده کنید‌.
نقاط مختلف خانه
می توان مبلمان خانه را روی نقطه ای متمرکز کرد‌. مثلا مبلمان را طوری بچینید که نقطه تمرکز آن تلویزیون یا شومینه باشد‌. این طراحی باعث می شود که آرامش و صمیمیت در همه جا‌ها به یک اندازه باشد و کسانی که در این محیط هستند به دور از فضای بیرون با هم در ارتباط باشند‌.
خالی کردن راهروی ورودی
در محوطه ورودی هیچ وسیله اضافی نگذارید‌. سعی کنید راهرو‌ها (‌مخصوصا ورودی‌) را خلوت نگه دارید‌. شلوغی ورودی‌ها آرامش خانه را به هم می زند‌. اگر ورودی‌ها خلوت باشد‌، وقتی وارد خانه می شوید این فضای خالی باعث می شود ذهن شما خالی شود و با آرامش کامل وارد محیط خانه شوید‌.
هماهنگ کردن مبلمان با رنگ دیوار
یکی دیگر از راه های بهتر کردن دکوراسیون‌، همرنگی مبلمان با رنگ های خانه‌است‌. مثلا ست کردن رنگ یک شلف دیواری با رنگ همان دیوار‌. اگر می خواهید قسمتی از فضای خانه را به محلی برای استراحت و آرامش اختصاص دهید بهتر است رنگ هایی که انتخاب می کنید از طیفی نزدیک به هم باشند و تضاد زیادی نداشته باشند تا فضای ذهن شما را درگیر خود نکنند.