هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   224   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

خانه زیبا با تابلوی مناسب

کد مطلب:3228
می خواهیم به شما یادآوری کنیم که از اهمیت وسایل دکوری در خانه غافل نشوید‌. تغییر یا اضافه کردن چند تابلو به دیوار‌ها می تواند حال و هوای جدیدی را به خانه شما ببخشد‌. نیازی نیست که برای تنوع دست به تعویض اجزای بزرگ و اصلی خانه بزنید‌. یک بار امتحان کنید و تغییرات ایجاد شده توسط تابلو‌ها را در خانه‌تان ببینید‌. در این مطلب نکته‌ها و اصول نصب تابلو بر دیوار در منزل را مرور خواهیم کرد‌.
۸ نکته مهم برای نصب تابلو
۱‌. اگر قصد دارید چندین تابلو را در کنار هم روی یک دیوار نصب کنید‌، بهتر است تابلوهایی که رنگی روشن‌تر دارند را در بالا و آنهایی که رنگ تیره‌تر دارند را در پایین قرار دهید‌.
۲‌. تابلوهای بزرگ را بر دیوارهای اصلی نصب نمایید‌. اگر در هنگام خرید انتخاب شما تابلویی بزرگ بوده‌است‌، بهتر است به این نکته توجه کنید‌.
۳‌. در فضایی مشخص‌، مانند نشیمن یا اتاق خواب‌، سعی کنید که از موضوعات و سبک های هماهنگ در تابلو‌ها استفاده کنید‌. این کار باعث می شود که وحدت در دکوراسیون خانه شما احساس شود‌.
۴‌. قاب تابلو‌ها باید متناسب با رنگ و سبک مبلمان و وسایل داخلی فضای مورد نظر شما باشد‌.
۵‌. استفاده از نورپردازی روی تابلو‌ها تاثیرگذاری آنها را دوچندان می کند‌. در صورت امکان این شرایط را در تابلوی جدید خود فراهم کنید‌. در غیر این صورت در انتخاب محل نصب آن دقت کنید و مناسب ترین مکان را بیابید‌.
۶‌. اگر ارتفاع دیوار‌ها در خانه شما کم است‌، نصب تابلوهای عمودی به بلندتر نشان دادن آنها کمک بسیاری خواهد کرد‌.
۷‌. با توجه به سبک کلی دکوراسیون داخلی منزل شما توجه به حفظ تقارن یا تناسب در نصب تابلو‌ها یکی از نکات کلیدی و مهم است‌.
۸‌. یکی از مکان های مناسب برای نصب تابلو‌ها دیوار پشت کاناپه در نشیمن شماست‌. اما توجه داشته باشید که اندازه قاب نباید بزرگ‌تر از اندازه طول کاناپه باشد.