هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   224   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نمایشگاه، بستری مناسب برای عقد قرارداد

کد مطلب: 3253
نمایشگاه بستر مناسب برای عقد قرارداد بین تولیدکننده و مشتری را فراهم می‌کند و هر اندازه عقد قرارداد بیشتری در نمایشگاه صورت بگیرد می‌توان نتیجه گرفت که بازدهی و کیفیت نمایشگاه بالاتر و بهتر بوده است. در ایران طی سال‌های گذشته به دلیل وجود تحریم‌ها شاهد حضور کم‌رنگ بازرگانان و تجار و صنعتگران خارجی بوده‌ایم اما با توافق صورت گرفته بین ایران و کشورهای 5+1 استقبال کشورهای خارجی برای حضور در نمایشگاه افزایش‌یافته و کشورهایی از حاشیه خلیج‌فارس ، حوزه دریای خزر، اسپانیا، هند، چین، ایتالیا کره جنوبی، فرانسه، لبنان، افغانستان، ترکیه، آمریکا در نمایشگاه سنگ محلات حضور خواهند داشت.
مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ محلات و نیم ور در گفتگوی اختصاصی با نشریه پیام ساختمان با بیان این مطالب اظهار داشت: کیفیت هر نمایشگاه با تعداد شرکت‌ها و تجار و بازرگانانی مشخص می‌شود که در آن نمایشگاه حضور دارند به هر میزان که تعداد شرکت‌های خارجی و تجار و بازرگانان افزایش یابد نمایشگاه در سطحی بسیار بالاتر برگزار خواهد شد.
محمد حلاجیان افزود: هدف از برگزاری نمایشگاه سنگ نشان دادن ظرفیت‌های موجود در منطقه در حوزه سنگ کوپ و فرآوری شده، شناساندن سنگ تراورتن به مشتریان داخلی و خارجی، فراهم کردن بسترهای لازم برای ارتباط فعالان سنگ با یکدیگر، فراهم کردن بسترهای لازم برای ارتباط تجار و بازرگانان خارجی با فعالان صنعت سنگ ایران، فراهم کردن بسترهای لازم برای رشد و توسعه ماشین‌آلات و معرفی آنها به فعالان صنعت سنگ، حرکت در راستای سیاست‌های اصل 44 و محقق کردن خصوصی‌سازی و تقویت آن ، تحقق شعار تمرکززدایی و خروج نمایشگاه‌های از تهران، نشان دادن ظرفیت‌های هنر پیکرتراشی و تجسمی صورت گرفته در زمینه صنعت سنگ می‌باشد.
وی درباره تعداد شرکت‌های خارجی که در این نمایشگاه حضور دارند، گفت: بیست درصد از فضای نمایشگاه به شرکت‌های خارجی و نمایندگی‌های فعال آنها در ایران اختصاص داده‌شده و حضور هیئت‌های خارجی از کشورهای مختلف نسبت به سال گذشته رشد صددرصدی داشته است. همچنین فرمانداری محلات، استانداری استان مرکزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، اتاق بازرگانی سازمان توسعه و تجارت استان مرکزی و ایران، اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان مرکزی و ایران، نماینده محترم مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با این نمایشگاه همکاری داشته‌اند.
حلاجیان ادامه داد: برای احداث محل دائمی نمایشگاه ،فضایی به مساحت سی هکتار در نظر گرفته‌شده که از این پس نمایشگاه در این فضا برگزار خواهد شد. برای امسال 55 هزار مترمربع از این سی هکتار آماده و مکان‌هایی برای استقرار ماشین‌آلات صنعتی و سنگ کوپ در نظر گرفته‌شده است. اختصاص مکانی دائمی برای برگزاری نمایشگاه از مهم‌ترین خصوصیات نمایشگاه امسال است و با افزایش مساحت نمایشگاه تعداد شرکت‌های حاضر در آن به میزان سیصد درصد افزایش داشته است.
وی افزود: نمایشگاه بسترهای لازم برای حضور تجار و بازرگانان خارجی و ارتباط آنها با فعالان صنعت سنگ را فراهم نموده و آنها را با ظرفیت‌های منطقه آشنا می‌کند. در سال گذشته در نمایشگاه 300 میلیارد ریال قرارداد منعقد شد که با توجه به افزایش سیصد درصدی مساحت نمایشگاه و شرکت‌کنندگان پیش‌بینی می‌شود که عقد قراردادها در سال جاری افزایش قابل‌توجهی داشته باشد.
حلاجیان گفت : با توجه به فراهم شدن بسترهای لازم برای برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت سنگ در منطقه محلات و نیم ور مزیت‌های فراوانی می‌توان برای این نمایشگاه برشمرد که این مزیت‌ها به شرح زیراست؛
همجواری با معادن و کارخانه‌های فرآوری سنگ، تمرکز معادن سنگ تراورتن با کمیت و کیفیت بالا
همجواری معادن و کارخانه‌های سنگبری با محل دائمی نمایشگاه به شکلی که معدن تراورتن آتشکوه که از معادن ارزشمند و با کیفیت و برتر دنیاست در کنار نمایشگاه دائمی قرار دارد
ماهیت نمایشگاه با سازوکار دائمی بودن آن ارتباطی دائم و پی‌درپی دارد
استقبال بی‌نظیر معدن داران و صاحبان صنایع صنعت سنگ از نمایشگاه اعم از واحدهای فرآوری سنگ، سازندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات معدنی و صنایع وابسته از نمایشگاه در دوره‌های گذشته
حضور فیزیکی تعداد قابل‌توجهی از شرکت‌های خارجی در نمایشگاه بین‌المللی
نبود موانع و مشکلات ترافیکی در ارتباط با حضور سهل و آسان مدعوین
فراهم بودن فضا و امکانات قابل‌توجه برای شرکت تعداد بیشماری از صاحبان صنعت سنگ به‌صورت هم‌زمان در این نمایشگاه
مرکزیت شهرستان محلات و نیم ور ازنظر تأمین به‌موقع سنگ موردنیاز کارخانه‌های سنگبری کشور
فراهم بودن زیرساخت‌های ارتباطی برای عرضه سنگ به مشتری.
وی خاطرنشان کرد : با همکاری دو شرکت بزرگ ایتالیایی که درزمینه تولید ماشین‌آلات معدنی فعالیت دارند یک کارگاه آموزشی در ارتباط با روش‌های نوین استخراج معدنی برگزار خواهد شد که در آن آخرین دستاوردهای علمی موردمطالعه قرار خواهد گرفت. «ورک شاپ» دیگری که در مدت‌زمان نمایشگاه برگزار خواهد شد «راهکار انقلاب سنگ اسلب و انقلاب تزیینات » است که این «ورک شاپ» هم با همکاری مهندسان ایتالیایی انجام خواهد شد.