هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   223   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

معضل ساختمان‌های نیمه‌کاره در تهــــــــــران

کد مطلب‌: 3122
عضو شورای شهر تهران گفت‌: ساختمان های نیمه کاره در تهران به یک معضل تبدیل شده و مالکان این ساختمان‌ها بدون هیچ گونه دلیل منطقی در مرحله اسکلت‌، ساخت وساز را متوقف می کنند‌.
ابوالفضل قناعتی در خصوص تعیین تکلیف ساختمان های نیمه کاره 25 ساله به بالا در پایتخت توسط شهرداری اظهار داشت‌: ساختمان های نیمه کاره در تهران به یک معضل تبدیل شده و مالکان این ساختمان‌ها بدون هیچ گونه دلیل منطقی در مرحله اسکلت‌، ساخت وساز را متوقف می کنند و همین موضوع باعث زشتی منظره شهر شده‌است‌.
وی افزود‌: شورای شهر به این موضوع وارد نشده و حتی شهرداری تهران نیز مدت زمان معینی برای تکمیل ساخت وسازهای نیمه کاره ندیده‌است‌. حال چنانچه شهرداری ضمانت نامه بانکی و یا هرگونه مجوز دیگری از صاحبان ساختمان های نیمه کاره دریافت می کرد‌، شاهد انباشت اینگونه ساخت وسازهایی که گاه عمر‌شان به 25 سال نیز می رسد‌، نبودیم‌.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه این ساختمان های نیمه کاره عواقب زیادی در پایتخت دارد که ازجمله آن می توان به تجمع معتادان و گردوخاک برای همسایه‌ها و همچنین زشت کردن منظره شهر و محله اشاره کرد‌.
قناعتی تصریح کرد‌: البته شورای شهر به این موضوع واردشده و شهرداری را مکلف خواهد کرد که از سازندگان ساختمان‌ها ضمانت نامه قانونی دریافت کند تا در مدت زمان معینی ساختمان های نیمه کاره به سرانجام برسد‌.
وی گفت‌: یکی از این ساختمان‌ها در منطقه سه راه تهرانپارس قرار دارد که بیش از 25 سال است بدون هیچ دلیلی نیمه کاره رهاشده‌است و مالک و سازندگان آن تلاشی بابت تکمیل این ساختمان چند ده طبقه نمی کنند.