هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   223   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

برخی مسئولان پشت‌پرده زمین‌خواری هستند

کد مطلب : 3198
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: برخی مسئولان برای اداره امور شهرها زمین‌های اطراف را می‌فروشند و  در حدود ۲۰ درصد زمین خواری‌ها دخالت داشته اند و نفع برده اند.
محمدعلی پور مختار در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: آمار دقیقی از میزان زمین خواری‌ها در کشور وجود ندارد اما هزاران هکتار زمین خواری شده است.
وی با بیان اینکه وزیر کشور نامه هایی را که به وی نوشته ایم به استانداری ها ابلاغ و تاکیده کرده است اما این ابلاغ ها کافی نیست، افزود: برخی مسئولان پشت پرده زمین خواری هستند.
وی ادامه داد: زمین خواری مرتبط با عملکرد مسئولان است، زیرا برخی می گویند بر ما تحمیل می کنند که عدد و رقمی را برای فلان مکان اختصاص دهید و هرکدام از دستگاه های محلی باید مبلغی را بپردازند.
پور مختار با ذکر این مطلب که برخی مسئولان برای اداره امور شهرها زمین های اطراف را می فروشند، تصریح کرد: برخی مسئولان در حدود ۲۰ درصد زمین خواری ها دخالت داشته اند و نفع برده اند.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اضافه کرد: به جز زمین خواری گردنه حیران که دو نماینده بر ضد یکدیگر دعوایی را مطرح کردند، هیچ گزارشی درباره دخالت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمین خواری ها وجود ندارد.