کلاهبرداری 6 میلیاردی به بهانه مسکن مهر

شمار نشریه : 223

کد مطلب : 3173
مدیران یک شرکت پیمانکاری شش میلیارد تومان از مجموع سهم آورده اعضای تعاونی مسکن جامعه معلولین ایران و بانک را در سال 1389 برای ساخت مسکن مهر هشتگرد از آنها گرفته‌اند و کمی پس از آن ناپدید شده‌اند.
داوود نیاکان، مدیرعامل تعاونی مسکن جامعه معلولین ایران که اخیراً بعد از کش و قوس‌های پی در پی و تعویض دو مدیرعامل، بر سر کار آمده، اظهار کرد: پروژه مسکن مهر هشتگرد از سال 1391 خوابیده است، چون شرکتی که به عنوان پیمانکار پروژه فعالیت می‌کرد، بعد از کلاهبرداری خلع ید شد. از آن زمان تا کنون با دوندگی ما و فشارهایی که به عمران آوردیم پروژه به دو قسمت تقسیم شده که یک قسمت آن متشکل از 560 واحد با سهم آورده معلولان و پول بهزیستی در حال ساخت است اما تکلیف 460 واحد دیگر مشخص نیست و پیمانکار به دلیل گران تمام شدن پروژه حاضر به ساخت آن نمی‌شود.
نیاکان به فراز و فرودهایی که پروژه مسکن مهر هشتگرد تجربه کرده اشاره و خاطرنشان کرد: سال 1386 عضوگیری تعاونی مسکن انجام شد و در سال 1389 زیر نظر مسکن مهر کار خود را شروع کرد. تا سال 1390 کار پیش رفت اما از اواسط سال 1390 تا 6 ماه پیش یعنی یک سال بعد از زمانی که بنده مسئولیت تعاونی را بر عهده گرفتم پروژه متوقف بود. الان دوباره شروع به کار کرده‌ایم ولی هنوز درگیر مسائل داخلی و مشکلات مالی بین دو پیمانکار هستیم و به نظر می‌رسد مشکلات قصد ندارند دست از سر ما بردارند.