هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   222   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

از گوشه های خانه استفاده کنید

کد مطلب : 3002
چه يك پنت‌هاوس 700 متري بالاي يك برج 20 طبقه و چه آپارتماني 60 متري در مجتمعي 30 واحدي. فرقي ندارد. همه خانه‌ها مانند هم هستند. همه‌شان هرقدر هم كه مهندس و معمار خوبي داشته باشند بازهم ممكن است دارای فضايي بدون استفاده باشند؛ يك فرورفتگي توي ديوار يا كنجي كه بين پنجره و كمدها گير كرده است. اين‌جور وقت‌ها بايد مانند يك طراح دكوراسيون دنبال ايده‌هاي ناب بود تا جاهاي خالي را به بهترين شكل ممكن پر كرد.
رادياتورها در خانه‌ يكي از مشكلات بزرگ طراحي داخلي است. اين اسباب گرمازا ناخواسته در خانه كنج‌هايي درست مي‌كند كه با هيچ وسيله‌اي نمي‌شود آن را سروسامان داد. در اين‌گونه مواقع كه رادياتور دست و پاي صاحب‌خانه را مي‌بندد بهترين كار استفاده از تابلوهای بزرگ و كوچك است. البته اگر فضاي ديوار بالاي رادياتورها زياد باشد، مي‌شود به يك كتابخانه ديواري هم فكر كرد. به‌طورکلی ديوار خالي بالاي رادياتورهاي گوشه اتاق را فقط مي‌شود به اين شكل استفاده كرد وگرنه هر كار ديگري تلاشی بيهوده به نظر مي‌رسد.
صندلی‌های تابی
صندلي‌هاي آويزان و تابي‌شكل چند سالي است كه در بازار مبلمان و دكوراسيون طرفداران زيادي پيدا كرده است. مي‌گويند اين صندلي‌هاي تازه كه كار همان ننوهاي دوران كودكي را مي‌كنند، براي آرام كردن اعصاب و روان وسيله خيلي خوبي است فقط مشكل اينجاست كه بعد از نشستن روي آنها بي‌حركت نگه‌داشتن‌شان كار هرکسی نيست.
البته طراحان داخلي بيشتر به‌ظاهر اين صندلي‌ها توجه دارند تا به كاركردشان. جنس‌هاي زيادي هم دارند؛ از مدل‌هاي چوبي و فلزي گرفته تا حصيري، پارچه‌اي و شيشه‌اي. این صندلي‌ها با يك طناب مقاوم و محكم به حلقه‌اي كه از قبل در سقف پيچ شده است، وصل مي‌شود. بهترين استفاده‌شان هم براي كنج‌هاي خانه است. حالا يا كسي دل و جرئتش را دارد و از آن واقعاً استفاده مي‌كند يا نه فقط لذت بردن از همان ظاهر زيبايش كافي است.