هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   222   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

۱۰۰ هزار هکتار زمین برای مسکن اجتماعـــی

کد مطلب:  3024
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۷۰ درصد زمین مسکن اجتماعی آماده‌شده است، گفت: طرح مسکن اجتماعی ۱۰۰ هزار هکتار زمین نیاز دارد.
سید محمد پژمان در نشست خبری « رونمایی یگان حفاظت از اراضی ملی» گفت: مقدمات آغاز ساخت مسکن اجتماعی از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام و اراضی هم شناسایی‌شده است و به‌محض اجرای مسکن اجتماعی، وزارت راه و شهرسازی می‌تواند زمین در اختیار این طرح قرار دهد.وی تأکید کرد: در مسکن اجتماعی ، معایب و آسیب‌های سکونت کاهش خواهد یافت و هم از تجربه کشورهای غربی و هم از تجربه مسکن مهر برای اجرای مسکن اجتماعی استفاده خواهیم کرد.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه در مسکن اجتماعی به فکر توزیع و پراکندگی تمامی اقشار جامعه هستیم، گفت: تمامی اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای مسکن اجتماعی انجام‌شده اما به‌هرحال برای تأمین نقدینگی و اعطای تسهیلات مذاکراتی با بانک مرکزی در حال انجام است تا هر چه سریع‌تر این موضوع تعیین تکلیف شود. وی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی به هر میزان که زمین در اختیار دارد، در طرح مسکن اجتماعی عملیاتی خواهد کرد، ادامه داد: میزان اراضی که برای مسکن اجتماعی در نظر گرفته‌شده بالغ‌بر ۱۰۰ هزار هکتار است.
پژمان با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۱۷‌هزار و ۸۶۱ هکتار از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن بدون اذن این سازمان در اختیار دیگران است،گفت: ۵۰ درصد این مساحت که حدود ۹ هزار و ۶۰۰ هکتار می‌شود در اختیار ادارات و نهادهای دولتی قرارگرفته و باقیمانده آنکه حدود ۸ هزار هکتار است، در تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی است. وی افزود : اگر مهلت زمانی داده شده برای اتمام مسکن مهر از دست برود و متقاضیان هم آورده خود را به‌موقع پرداخت نکنند با ثبات قیمت نمی‌توان به وضع فعلی ادامه داد و سبب طولانی شدن زمان اتمام مسکن مهر می‌شود.