هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   222   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

استقبال مهندسان از شیوه جدید انتخابات

کد مطلب:3048
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات نظام‌مهندسی ساختمان استان فارس ضمن تأکید بر دو برابر شدن تعداد کاندیداها در مدت زمان تمدیدشده برای ثبت‌نام در انتخابات اعلام کرد:این امر نشان‌دهنده استقبال مهندسان از شیوه جدید انتخابات است که قطعاً در آمار رأی دهنگان نیز تأثیرگذار خواهد بود.
به گزارش پیام ساختمان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هوشنگ عشایری دراین‌باره گفت: همان‌طور که تعداد کاندیداها در مدت‌زمان تمدیدشده بعد از ابلاغیه وزیر به‌صورت چشمگیری افزایش پیدا کرد قطعاً تعداد رأی‌دهندگان نیز چند برابر خواهد شد. از دیدگاه من تبلیغات به‌وسیله رسانه ملی، روزنامه و شبکه‌های اجتماعی و همچنین ایجاد تشکل‌ها و برگزاری نشست‌های مؤثر برای مهندسان که نشان دهد حضورشان تا چه حد می‌تواند در آینده نظام‌مهندسی مؤثر باشد بهترین راهکارها برای تشویق اعضای نظام‌مهندسی برای شرکت در انتخابات خواهد بود.
عشایری افزود: با مدیریت صحیح این نشست‌ها در شهرهای گوناگون و ارائه توضیحات لازم و شفاف‌سازی برای مهندسان می‌توان میزان حضورشان در انتخابات را بالا برد.
مدیرکل اداره راه و شهرسازی فارس همچنین تأکید کرد: وقتی اعتماد جامعه مهندسان نسبت به عدم ورود دولت به حوزه نظام‌مهندسی و واگذاری آن به بخش خصوصی حاصل شود این افراد یقین پیدا می‌کنند تصمیم‌گیری‌ها تنها بر عهده آنهاست پس تمایل بیشتری برای شرکت در آن پیدا می‌کنند.