نزول قیمت مسکن در دبـــی

شمار نشریه : 222

کد مطلب : 3030
بنابرگزارش مرکز مشاوره املاک فیدار در دبی، قیمت مسکن و فروش آن،حتی با شروع سومین فصل از سال 2015، همچنان روند نزولی خود را حفظ کرده است. افت قیمت و فروش مسکن در نیمه اول سال به دلیل نوسانات  ارز بوده است و طبق نظر جسی داونز، مدیر اجرایی مرکز مشاوره فیدار، مشکل مبادله ارز، باعث شده که خریداران کمتری وارد بازار مسکن دبی شوند. از ابتدای سال تاکنون نرخ مبادله تمام پول های رایج کشورها به جز یوان چین و دلار هنگ­کنگ نسبت به دلار پایین بودند.
تعداد فروش آپارتمان و خانه های تک خانوار در این ماه نسبت به ماه های گذشته کمتر بوده است و البته می توان این کاهش را تاحدی هم به دلیل مسافرت هایی دانست که در این فصل انجام می شود.به طور کلی فروش آپارتمان نسبت به خانه های تک خانوار مانند ویلاها بهتر بوده است.
نرخ اجاره آپارتمان 0.4 درصد و فروش 2.7 درصد کاهش داشته است که بازده را تا 7.4 درصد افزایش داده است. اجاره خانه های تک خانوار1.3 درصد و فروش آنها 2.6 درصد کاهش نشان داده که موجب بالا رفتن بازده تا 4.8 درصد شده است. بنابراعقتاد جسی داونز،افزایش در بازده روندی مثبت و ضروری در بازارمسکن دبی است اما تغییرات قیمت در بازار مسکن دبی به نوسانات پول های رایج سه کشور هند، پاکستان و بریتانیا مربوط می شود و با بررسی این نوسانات می توان قیمت مسکن در دبی را پیش بینی کرد.