هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   222   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

ترغیب و رقابت برای کاهش خانه های خالی

کد مطلب:3047
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور درباره مالیات برخانه‌های خالی گفت:این موضوع باعث افزایش عرضه خدمات اجاره مسکن از سوی مالکان شده است.
به گزارش پیام ساختمان عقبایی با اشاره به اینکه مطابق آخرین آمار در کشور حدود 1 میلیون و 200 هزار و در شهر تهران حدود 400 هزار خانه خالی وجود دارد، تصریح کرد : مالکان در برخی موارد رویکرد سوداگرایانه دارند و هدفشان بالا بردن قیمت مسکن و کسب درآمد بیشتر است که دولت باید با این افراد برخورد کند.
وی ادامه داد : باید اول با راهکار ترغیب و بعد با رقابت، انگیزه برای خالی نگه‌داشتن مسکن در کشور کم شود.
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک با بیان اینکه باید نظارت جامعی بر مالیات خانه‌های خالی صورت گیرد، گفت: هر کشوری برای نظارت بر خانه‌های خالی تدابیری دارد و در کشور ما برای هماهنگی نیازمند تمهیدات لازمی چون مالیات است و این امر باید بعد از تقویت شبکه تولید و عرضه صورت گیرد.
وی تصریح کرد: شاید میزان هزینه برای دریافت مالیات از خانه‌های خالی بیشتر از مبلغ دریافتی آن باشد اما هدف از اجرای این طرح، تقویت شبکه توزیع و نظارت برای برقراری توازن بین عرضه و تقاضاست.
عقبایی درباره افزایش قراردادهای صوری با اجرای این قانون گفت:همه قراردادها کد رهگیری دارند که این امر بسیاری از تخلفات را کاهش می‌دهد.