نشریه شماره   221   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پمپ بنزیــن معتبــر در ایــران

کد مطلب : 2932
 مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران  در تشریح سیاست‌های جدید احداث جایگاه‌های جدید سوخت در ایران در دوران پساتحریم، گفت: در حال حاضر در تهران و برخی از کلانشهرهای کشور با کمبود پمپ‌بنزین روبه‌رو هستیم و بعد از آزادسازی قیمت بنزین و کاهش استفاده از کارت سوخت شخصی خودروها، زمان سوخت‌گیری در برخی از جایگاه‌های کشور افزایش‌یافته است.
محمدرضا مظلومی با تأکید بر اینکه در طول چند سال گذشته پائین بودن قیمت فرآورده‌های نفتی به‌ویژه بنزین در مقایسه با کشورهای منطقه و تحریم و محدودیت‌های بین‌المللی دو عامل کند شدن روند جایگاه سازی در کشور بوده است، تصریح کرد: بااین‌وجود، آزادسازی قیمت بنزین و احتمال لغو تحریم روند ساخت جایگاه‌های سوخت در کشور را تسهیل و تسریع می‌کند.
این مقام مسئول با بیان اینکه اخیراً دستورالعمل جدید احداث جایگاه سوخت در کشور ابلاغ‌شده است، اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل جدید، ساخت جایگاه‌های جدید بنزین و گازوئیل در کشور باید به‌صورت انبوه و توسط شرکت‌های برند و معتبر انجام شود.
وی با اشاره به برنامه ویژه برند سازی در حوزه ساخت جایگاه و ارائه خدمات سوخت‌رسانی به مردم در استان‌های مختلف کشور، تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود با شکل‌گیری برندهای جدید و آغاز ساخت جایگاه‌های انبوه، مشکلات کمبود جایگاه سوخت در برخی از کلانشهرهای کشور به‌ویژه تهران برطرف شود.
مظلومی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اظهار تمایل احتمالی شرکت‌های بزرگ بین‌المللی نفت جهان برای ساخت جایگاه سوخت در ایران در دوران پساتحریم، اظهار داشت: تاکنون شرکت توتال فرانسه به همراه شریک ایرانی خود به‌صورت غیرمستقیم مذاکراتی را به‌منظور ساخت جایگاه سوخت در کشور انجام داده است.
مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین از اظهار تمایل چند شرکت بزرگ نفتی خارجی با استفاده از شرکای داخلی به‌منظور ساخت جایگاه سوخت در کشور خبر داد و افزود: با نزدیک شدن قیمت بنزین و گازوئیل به قیمت‌های جهانی، انگیزه شرکت‌های بزرگ بین‌المللی برای ساخت جایگاه سوخت در ایران افزایش می‌یابد.
این مقام مسئول در پایان با اعلام اینکه در حال حاضر محدودیتی برای ساخت جایگاه‌های انبوه و زنجیره‌ای توسط شرکت‌های بخش خصوصی و خارجی در کشور وجود ندارد، خاطرنشان کرد: سیاست کلان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی صرفاً حاکمیتی و نظارتی بر نحوه ساخت جایگاه‌ها، عرضه و توزیع فرآورده‌های مختلف نفتی در کشور است.