صدور یک هفته ای مجوز احداث نیروگاه

شمار نشریه : 221

 کد مطلب : 2916
مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران گفت : با ابلاغ نرخ‌های جدید خرید برق از تجدیدپذیرها ، مراجعه سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این حوزه چند برابر شده است .
سیدمحمد صادق زاده که در دومین کنفرانس بین‌المللی انرژی خورشیدی سخن می‌گفت، عنوان نمود : در مصوبه جدید که تیرماه سال جاری توسط وزیر نیرو ابلاغ گردید ، قیمت خرید سیستم های مختلف متفاوت بوده و همین موضوع بر جذابیت سرمایه‌گذاری در این بخش افزوده است .وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : صدور مجوز در کمتر از یک هفته صورت گرفته و سرمایه‌گذاران کمترین مراجعه را به سانا خواهند داشت .
در بخش دیگری از این کنفرانس مهندس چیت چیان وزیر نیرو ضمن اشاره به برنامه ششم توسعه گفت : در این برنامه تولید 5000 مگاوات انرژی الکتریکی از محل انرژی‌های نو پیش‌بینی‌شده است . وی با اشاره به مصوبه جدید خرید برق از این انرژی‌ها عنوان نمود ، با توجه به اعلام نرخ‌های متنوع برای سیستم های مختلف ، نرخ خرید برق خورشیدی حدوداً 30 سنت می‌باشد که در مقایسه با نرخ‌های جهانی ، نرخ بسیار مناسبی می‌باشد .
وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود گفت : برای تسریع حضور سرمایه‌گذاران در این عرصه تمام مراحل صدور مجوز در سانا متمرکزشده است . البته برخی مجوزها باید از طریق سازمان‌های دیگر صادر گردد ، لیکن سانا درصدد است ضمن تفاهم با این سازمان‌ها در نیروگاه‌های بزرگ ، تنها مرجع صدور مجوز گردد .