هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   161   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

چطور از تخته سیاه در دکوراسیون استفاده کنیم؟


امروزه تخته سیاه‌ها دیگر جایگاهی در کلاس‌های درس نداشته و جای خود را بیشتر در خانه‌ها باز‌کرده‌اند. تعجب نکنید اگر بدون مشکل بتوانید به راحتی روی دیوار بنویسید، این کار به سرگرمی جالبی برای بچه‌ها و مکانی برای گذاشتن یادداشت‌ها و محاسبات تبدیل خواهد شد. به خصوص وقتی بتوانید در هر زمان با کشیدن طرحی جالب در تغییر دکوراسیون فضای موجود نقش داشته باشید. این امکان با مشکی کردن دیواری از خانه امکان‌پذیر است و می‌توان در دیزاین قسمت‌های مختلف یک خانه از آن استفاده کرد و به نتایج جالبی رسید. شاید مناسب‌ترین جا برای داشتن تخته سیاه دیوار یک کتابخانه باشد تا ضمن مطالعه امکان ممارست وجود داشته باشد. آشپزخانه هم می‌تواند جای خوبی برای تخته سیاه باشد. جایی که فهرست مواد لازم و منوهای مختلف غذا نوشته می‌شود. دور قفسه‌های ساده آشپزخانه را با کشیدن قاب و حاشیه تزیین کنید.

پشت شیر ظرفشویی اگر بدون کاشی است را رنگ مشکی زده، هنری کنید و با یک یا دو کلمه ساده یا کشیدن طرح، آن را از سادگی درآورید. برای ایجاد حالت کلاسیک و تبدیل آشپزخانه به کافی شاپ‌های فرانسوی کافیست قابی زیبا برای تخته در نظر بگیرید؛ چیزی که هرگز قدیمی نخواهد شد.

استفاده از تخته سیاه می‌تواند به فضای غذاخوری نیز کشیده ‌شود. استفاده از تخته در ناهارخوری با آن که غیررسمی به نظر می‌رسد اما گذاشتن پیغام‌ها در کنار گلدانی از گل‌های تازه به زیبایی فضا می‌افزاید.

اختصاص یکی از دیوارهای اتاق کار و تبدیل آن به تخته سیاه آن را بسیار جالب و پرکاربرد می‌کند. جدا از محاسبه صورتحساب‌ها، دیوار سیاه در اتاق کار یک خانه، فرصتی است برای خلق تصاویر هنری. اختصاص یک دیوار کامل به رنگ مشکی در اتاق بچه‌ها فرصتی است تا آن‌ها نيز فارغ از محدودیت‌ها به نوشتن، نقاشی و در نتیجه یادگیری آن هم به صورت کاملا سرگرم‌کننده ادامه دهند. در این اتاق می‌توانید فضای بالای کاناپه را به عنوان تخته سیاه در نظر بگیرید. کاربرد تخته سیاه به عنوان تاج تخت و زدن رنگ حاشیه دور آن، کاربرد دیگری از این وسیله و جای مناسبی برای نوشته‌هاست.