عایق های انعکــاسی

شمار نشریه : 221

کد مطلب‌: 2875
مشخصات فنی عایق انعکاسی Insulbreak 65F
تکنولوژی ساخت این عایق فنّاوری متعلق به سازمان هوافضای آمریکا NASA است که در کشور استرالیا تولید و به کل بازارهای دنیا ارسال می گردد‌. عایق از دولایه فویل آلومینیوم مسلح با خلوص 7/99درصد و یک لایه فوم LDPE محتوی میلیون‌ها حباب هوا تشکیل شده‌است و عملکرد آن به صورت انعکاس مولکول های جنبش یافته بر اثر حرارت به سمت منبع حرارتی است‌. ضریب انتقال حرارتی عایقw/m2k 03/0 و ضخامت آن تنها 5/6 میلی متر و وزن آن در هر مترمربع تنها 316 گرم است‌. وزن پایین عایق در سبک سازی سازه نهایی بسیار مؤثر بوده و انعطاف پذیری بالای آن باعث می شود عایق در تمامی سطوح بخصوص سطوح قوسی به راحتی و با سرعت نصب گردد‌.
ویژگی های برتر
عایق insulbreak 65F فاقد الیاف آلرژی زا است و پرندگان و حشرات نیز نمی توانند در آن نفوذ نمایند‌، عایق 65F در دسته عایق های خود خاموش شونده قرار می گیرد بدین معنی که در صورت دور شدن شعله از عایق آتش خودبه خود خاموش شده و هنگام وجود شعله نیز تنها عکس العمل عایق جمع شدن بدون چکه کردن قسمت شعله ور می باشد که این تست توسط مرکز تحقیقات ساختمان ایران نیز موردبررسی و تأیید قرارگرفته‌است‌.
مقاومت این عایق در برابر نفوذ رطوبت و بخار بسیار بالا بوده و برای استفاده در محیط های مرطوب مانند استخر‌ها بسیار مناسب است‌. نصب عایق نیز بدون نیاز به مش بندی و توری مرغی میسر می باشد‌.
استاندارد‌ها و گواهینامه‌ها
مدیریت کیفیت مطابق استاندارد ISO 2000/9001 - مقاومت حرارتی مطابق استاندارد ASTMC518 - انتقال حرارتی مطابق استاندارد ASTM‌- E408 - انتقال بخار مطابق استاندارد ASTM‌- E96 - آتش گیری مطابق استاندارد EN ISO 11925‌- 2 - شایان ذکر است عایق 65f توسط شرکت مرکز تحقیقات ساختمان ایران موردبررسی قرارگرفته و دارای تاییدیه فنی می باشد‌.
برخی از پروژه های عایق شده با استفاده از عایق 65F‌:
استخر بزرگ ارومیه - آشیانه هواپیمای در امارات و اردن - شهر سبز ابوظبی - مسجد زبیل ابوظبی - آبرج های رایز استرالیا - انبار تویوتا در مالزی
ارائه دهنده مقاله‌: شرکت مهران سرد _  آگهی در صفحه : 18