هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   221   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

روزهـــــــــــای خـــاکستـــــــری مسکـــــن مهـــــر

کد مطلب‌: 2884
مدیر پروژه فاز ۳ پردیس در حالی بر افزایش قیمت مسکن مهر پردیس به دلیل گران شدن تعرفه خدمات زیربنایی تأکید دارد که مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران عامل گران شدن را افزایش قیمت ساخت واحد اعلام می کند‌.
مدیر پروژه فاز 3 مسکن مهر پردیس از افزایش 52 هزارتومانی هرمتر مربع واحدهای این پروژه خبر داد و با بیان اینکه این افزایش به دلیل تعرفه های آب‌، برق و گاز است‌، گفت‌: به طور میانگین هر متقاضی باید حدود 5 میلیون تومان دیگر پرداخت کند‌.
سلیم عبدی همچنین گفت‌: پروژه های شرکت سرمایه گذاری مسکن بر اساس دستورالعمل شماره 3 وزارت راه و شهرسازی مشمول افزایش قیمت شده‌است‌.
وی با بیان اینکه افزایش قیمت هر مترمربع پروژه های مسکن مهر شرکت سرمایه گذاری مسکن حدود 67 هزار تومان است‌، بیان کرد‌: این شرکت 15 هزار تومان‌  بابت تأخیر  جریمه شده و به این ترتیب متقاضیان باید برای هر مترمربع حدود 52 هزار تومان پرداخت کنند‌.
سلیم عبدی تأکید کرد‌: تعرفه برق تک فاز 250 هزار تومان بود که‌- وزارت نیرو‌- الان بابت آن یک میلیون و 60 هزار تومان می گیرد‌، از سوی دیگر تعرفه برق 32 آمپر سه فاز 5/3 میلیون تومان و تعرفه برق سه فاز 52 آمپر 5/5 میلیون تومان است‌.
مدیر پروژه فاز مسکن مهر پردیس یادآور شد‌: تعرفه آب از 450 هزار تومان به یک میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافته ضمن آنکه کنتور برق را 120 هزار تومان می گرفتیم که الان قیمت آن به 214 هزار تومان افزایش یافته‌است‌.
این در حالی است که معاون وزیر راه و شهرسازی روایت دیگری را از دلیل افزایش قیمت مسکن مهر بر اساس دستورالعمل شماره 3 بازگو می کند‌. محسن نریمان‌، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران با بیان اینکه در سال های 87‌، 88 و 89 قراردادهای یک ساله ای با پیمانکاران امضا شد‌، گفت‌: این دولت زمانی بر سرکار آمد (‌سال 92‌) که اصلا نباید مسکن مهری را تحویل می گرفت چون خلاف قانون بوده و تمام شده‌است‌.
وی با تأکید بر اینکه پول گرفتن از مردم سخت است‌، افزود‌: یک ریال از پول های دریافتی‌ متقاضیان‌ در حساب ما نیست و واریز یک ریال به حساب دولت ممنوع است‌.
وی با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن مهر را ما نمی گیریم مردم را به نوعی عامل افزایش قیمت‌ها دانست و بیان کرد‌: به دلیل اینکه مردم پول را دیر داده‌اند یا نداده‌اند‌، قیمت ساخت مقداری افزایش یافت‌.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در واکنش به این موضوع که چگونه یکی از مدیران شرکت عمران گران شدن خدمات زیربنایی و روبنایی را دلیل افزایش 67 هزار تومان مسکن مهر فاز 3 پردیس اعلام کرده‌است‌، تصریح کرد‌: الان برای اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی نمی توانیم از آورده متقاضیان استفاده کنیم‌.
پروسه افزایش قیمت سایر پروژه‌های مسکن مهر پردیس در حال انجام است‌، اما در این میان مشخص نیست چرا مدیران و مسئولان شرکت عمران شهرهای جدید و پردیس در این زمینه اظهارات ضدونقیضی را در خصوص دلیل افزایش قیمت مسکن مهر مطابق دستورالعمل شماره 3 مطرح می کنند‌. این احتمال وجود دارد که مدیران عالی رتبه شرکت عمران شهرهای جدید در جریان برنامه های اجراشده توسط مدیران رده میانی خود نیستند‌، شاید هم از این اقدامات مطلع هستند‌، اما اطلاعات آنها در این زمینه ناقص است.