هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   221   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

بیمه تکمیلی برای خانوارهای دارای مشکل

کد مطلب: 2924
علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار کرد: ما در تلاشیم با ایجاد این نظام یکپارچه رفاهی اثربخشی خدمات را افزایش دهیم. یعنی بتوانیم با خدمات بهتری به سرپرست خانوارها، گروه‌ها و بیماری‌های خاص و افرادی که تحرک اقتصادی ندارند، وضعیتشان را بهتر کنیم.
وی با اشاره به برنامه‌های یکپارچه رفاهی در برنامه ششم توسعه عنوان کرد: پایین‌ترین رده این نظام یکپارچه رفاهی جلوگیری از تهدیدهای فردی و انسانی است؛ به‌طوری‌که کسی دغدغه غذا و درمان نداشته باشد و در رده‌های بالاتر به مسکن اجتماعی می‌رسیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه متأسفانه ۶۰ تا ۱۰۰ سال طول می‌کشد برخی گروه‌ها و افراد جامعه خانه‌دار شوند، گفت: باید برای آنها فکری کرده و زمان صاحب‌خانه شدن چنین افرادی را کمتر کنیم.
وی با ابراز اینکه باید بتوانیم مهارت و شغل ایجاد کنیم، گفت: منابع دولت‌ها در تمامی کشورها محدودیت دارد،ما هم باید منابع خودمان را اثربخش کنیم تا کنترل هزینه داشته باشیم.
این عضو کابینه دولت تصریح کرد: خوشبختانه در دو سال گذشته پایگاه اطلاعاتی رفاهی ایرانیان را توانستیم غنی‌ کنیم به‌طوری‌که افراد را در دهک‌های مختلف شناسایی و همچنین این رتبه‌بندی را «صدک‌بندی»کردیم.وی درباره لایحه اجتماعی‌ که به مجلس خواهد رفت، عنوان کرد: در این لایحه خانوارهایی را که دچار مشکل هستند، بیمه تکمیلی می‌کنیم و حتی برای برخی‌ها شغل ایجاد می‌کنیم و این زنجیره را با کمک سازمان فنی و حرفه‌ای کامل خواهیم کرد.