رییس سازمان بورس: خرید و فروش مسکن بورسی شد

شمار نشریه : 221

کد مطلب: 2923
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از اعلام آمادگی فعالیت بورس مسکن در هر زمان که نهادهای دولتی بخواهند واحدهای مسکونی خود را به فروش برسانند، خبر داد و گفت: امکاناتی فراهم کرده‌ایم که خریدوفروش مسکن در بورس کالا و روی تابلوهای بورس کالایی انجام شود.
محمد فطانت در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه بستر تبادل اطلاعات اقتصادی و مالی کشور درباره‌ ورود مسکن به بازار بورس با اشاره به این‌که در حال حاضر امکانات خریدوفروش مسکن در بورس کالا به وجود آمده است، گفت: در حال حاضر امکاناتی فراهم کرده‌ایم که خریدوفروش مسکن در بورس کالا و روی تابلوهای بورس کالایی انجام شود.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: البته اولویت در بورس با مزایده‌های مسکن است که در آن بانک‌ها یا بخش‌های مختلف می‌خواهند واحد‌های تجاری، مسکونی و اداری خود را از طریق این بازار به مزایده بگذارند.
فطانت در خصوص بورس مسکن اظهار کرد: در فاز اول قرار است مزایده‌های ساختمان‌های دولتی و اموال غیرمنقول مازاد بانک‌ها در بورس مسکن اجرایی شود. به این صورت که زیرساختی در مجموعه بورس کالا فراهم‌شده تا نهادهای دولتی بتوانند واحدهای انبوه مازاد مسکونی و تجاری اداری خود را از این طریق به فروش برسانند.
وی ادامه داد: امکان فروش مزایده‌ای ساختمان‌های بزرگ و واحدهای مسکونی از طریق بورس مسکن انبوه فراهم‌شده است اما هنوز این امکان برای فروش واحدهای خرد مهیا نیست و امکان ارتقای مجموعه اقتصاد مسکن با فروش واحدهای خرد و تک‌واحدی در بورس کالا وجود ندارد.
دبیر شورای عالی بورس درباره زمان اجرایی شدن بورس مسکن گفت: در حال حاضر زیرساخت‌های اجرای بورس مسکن آماده است و ما آمادگی داریم تا با هرکدام از بانک‌ها و نهادهای دولتی در هر زمانی که بخواهند واحدهای مسکونی و تجاری اداری مازاد خود را از طریق بورس کالا به فروش برسانند، همکاری کنیم.