هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   161   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رویه کوبی چهارپایه


گروه معماری و دکوراسیون: چهارپایه ها کاربردهای متفاوتی در خانه دارند،گاهی برای افزایش ارتفاع، گاهی به عنوان نردبان و گاهی هم برای قرارگرفتن زیر وسایل خانگی .از چهارپایه های راحتی سبک عثمانی برای استراحت دادن به پاهایتان و یا قرار دادن سینی صبحانه استفاده کنید. این مدل چهارپایه‌ها از سبک‌های گران قیمت، بزرگ و چرمی گرفته تا سبک‌های مدرن، بسیار محبوب هستند، ولی درست کردن و رویه کوبی آنها چندان سخت نیست.چون اساساً یک جعبه ساده است که جنس آن از MDF بوده و پارچه رومبلی زیبا رویش کشیده شده است. شما می‌توانید از نجاری محل خود بخواهید که MDF آن را برایتان بسازد و پارچه رو مبلی‌اش را خودتان بخرید.

جعبه را مونتاژ کنید

از چسب MDF و پیچ مطابق شکل برای محکم کردن دیوارهای جعبه استفاده کنید. سپس زیر آن را نصب کنید. قبل از نصب جای پیچ را با مته سوراخ کرده وچهار براکت برای پایه‌ها نصب کنید. سپس پایه‌ها را در محل شان پیچ کنید.

پشم‌شیشه را وصل کنید

پشم‌شیشه را به اندازه مناسبی ببرید و سپس آن را در کناره‌های جعبه نصب کنید . البته 5 سانتی متر باید اضافه باشد تا به داخل جعبه از بالا و پایین تا شود. پشم‌شیشه را روی زمین پهن کنید و دیوارهای جعبه را روی آن گذاشته و تا کنید و از بالا و پایین به جعبه منگنه کنید.

جعبه را رویه کوبی کنید

پارچه‌ای انتخاب کنید و آن را به اندازه‌ای که کل جعبه را در بر بگیرد، برش بزنید. دو سر آن را به هم بدوزید. آن را دور جعبه بزنید و قسمت‌های اضافی را به داخل منگنه نموده و همه قسمت‌ها را محکم کنید.

در جعبه را درست کنید

مطابق شکل برای هر دکمه‌ای که می‌خواهید روی در جعبه بدوزید، سوراخی با مته ایجاد کنید. پارچه، پشم‌شیشه و فوم را روی هم قرار دهید و روی در جعبه چسب بزنید و این لایه‌ها را روی آن بگذارید و محکم کنید. اضافه‌های کناری آن را به زیر درب ببرید و منگنه بزنید.

دکمه‌ها را محکم کنید

نخ را از زیر درپوش رد کنید و آن را در چند فاصله گره بزنید تا باز نشود.

دکمه‌ها را نصب کنید

اگر خواستید روی دکمه‌ها پارچه مشابه بکشید. از سوزن بلند رویه کوبی برای دوختن آن استفاده نموده و آن را از سوراخ‌هایی که روی MDF درست کرده بودید، رد کنید.