هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   221   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

سازمان نظام‌مهندسی اعداد و محاسبات

 کد مطلب : 2926
در سازمان نظام‌مهندسی استان تهران ۹۵ هزار مهندس عضو هستند که می‌توانند در انتخابات روز ۱۶ مهرماه برای انتخاب ۲۵ عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی استان به‌پای صندوق‌های رأی بروند. آخرین خبرها حاکی است که 350 نفر برای عضویت در هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی استان تهران ثبت‌نام کردند ولی ۱۰ نفر از آنها از کاندیداتوری انصراف داده‌اند، صلاحیت ۲۴ نفر تأیید نشده و ۲۶ نفر دیگر به علت اجرای ابلاغیه اخیر وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ممنوعیت عضویت کارکنان وزارت کشور، شهرداری‌ها و اعضای شوراهای اسلامی شهر در هیئت‌مدیره سازمان‌های نظام‌مهندسی، نتوانستند در این لیست قرار گیرند. با این حساب از 350 نفر اولیه، 60 نفر از لیست خارج‌شده‌اند و 290 نفر باقی‌مانده باید برای کسب یکی از کرسی‌های 25 گانه با هم به رقابت بپردازند.
مشق شب:
الف. اگر همه 350 نفر عضو سازمان نظام‌مهندسی استان تهران در انتخابات پیش رو شرکت کنند به‌طور متوسط به هر کاندیدای باقی‌مانده چند رأی می‌رسد؟ (اعشار تا دو رقم)
ب. با شرط مشارکت همه اعضا در انتخابات، هر کاندیدا برای احراز یکی از 25 صندلی به چند درصد از آرا نیاز دارد؟.
سازنده غیرمجاز ولی پاسخگو!
بعدازآنکه حملات گازانبری به باغات تهران کار را به آنجا رسانده که آخرین اصله درخت هم عن‌قریب از بیخ و بن برکنده شود، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران با اشاره به گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در لواسان و فشم گفت: آنها که مجوز پولی داده‌اند باید پاسخگو باشند.
یعنی من واقعاً لذت می‌برم از این‌همه قاطعیت مسئولان محترم که اگر نبود این قاطعیت، معلوم نبود آنهایی که مجوز پولی داده‌اند پاسخگو باشند یا نباشند. البته الآن هم خیلی مشخص نیست کسی پاسخگو باشد یا نباشد ولی مهم این است که دست آقایان رو شده و کسی دست آنها را رو نکرده است الا همین ریئس شورا که گفته: متأسفانه میزان تخلفات مجاز! به حدی بوده که باید آنهایی را که مجوز خلاف داده‌اند، به دادگاه کشاند و از آنها سؤال شود. متأسفانه شاهدیم که ساختمان‌های بسیاری را نه در حریم رود که گاه در بستر رود ساخته‌اند و این به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند توجیه داشته باشد.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به یکی از هتل‌های این منطقه هم گفت: گزارش این هتل به کمیسیون ماده ۹۹ رسیده‌ و معتقدم باید در این زمینه‌ها جدی‌تر برخورد شود. باید خانه‌های غیرمجاز تخریب شوند و آنهایی که این مجوزها را دادند، باید هم پاسخگو باشند و هم هزینه‌ها را پس بدهند.
بخش جالب‌تر قضیه آنجاست که پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس چندی پیش با تأکید بر اینکه انسان از این حجم تخلف و سوءاستفاده در منطقه فشم و لواسان متأسف می‌شود، گفت: وقتی می‌بینیم زمین‌خواران و کوه خواران در جلوی چشم مسئولان محلی ازجمله فرماندار، بخشدار، شهردار، شورای شهر، مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و دیگر مسئولان به این کارها دست می‌زنند و آنها هیچ توجهی ندارند و اقدام خاصی انجام نمی‌دهند و حتی بعضاً خود را بی‌اطلاع نشان می‌دهند، متأسف می‌شویم.
اتحادیه مشاوران اطبا
در راستای این‌که رئیس اتحادیه مشاوران املاک در نشست خبری اعلام کرده «اقتصاد مسکن ایران سرطان دارد» و سپس خبر داده که «با یک نسخه نمی‌توانیم سرطان مسکن را درمان کنیم و باید طرح‌های مختلفی در این بخش اجرایی شود»، ما نیز که به‌خوبی با بیمار سرطانی مذکور از نزدیک آشنا هستیم اعلام می‌کنیم علاوه بر بیماری هلندی و سلاطون، چند بیماری دیگر را نیز در ایشان تشخیص داده‌ایم که به قول ایشان «تشخیص از ما، درمان از شما»
بیماری همه چیز خواری: بیمار میل مفرطی به خوردن دارد به‌نحوی‌که هر چیزی که دم دستش باشد می‌خورد. تابه‌حال موارد متعددی از زمین‌خواری، جنگل خواری، کوه خواری، دریاخواری، رودخواری، گردنه حیران خواری و ... مشاهده‌شده است.
بیماری فروشندگی: در کیس مذکور میل بیمارگونه‌ای به دست‌فروشی مشاهده می‌شود. بیمار هر چیزی را که نتواند بخورد، به دیگران می‌فروشد. تابه‌حال موارد متعددی از نفت خام فروشی، معدن فروشی، خاک فروشی، تراکم فروشی، امضا فروشی و ... مشاهده‌شده است. دم پر بیمار مذکور بروید به آنی شما را هم می‌فروشد.
بیماری ورم: بیمار دچار تورم شدیدی است و همه‌چیز در درون اعما و احشای آن شدیداً ورم‌کرده است. از آن جمله می‌توان از تورم فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در قهوه‌خانه‌ها و قلیان خانه‌ها، تورم خانه‌های خالی روی دست سازندگان، تورم مسکن‌های مهر بدون متقاضی، تورم پیمانکاران بدون پیمان و انبوه‌سازان بدون سازندگی در تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی و ... نام برد.