هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   221   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

اخبار داغ انتخابات نظام‌مهندسی

کد مطلب : 2962
این روز‌ها اخبار مربوط به انتخابات سازمان نظام‌مهندسی ساختمان حسابی داغ است و اظهارنظرهای مختلفی در رسانه‌ها از زبان مسئولان در این مورد نقل می‌شود. در زیر بخش‌های کوتاهی از آخرین اظهارنظرهای مرتبط با این انتخابات آورده شده است.
دوستان در مسائل حقوقی اظهارنظر نداشته باشند
رئیس شورای انتظامی نظام‌مهندسی با تأکید بر اینکه برخی از مخالفت‌ها با ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی را نباید به نام اعضای نظام‌مهندسی نوشت، گفت: باید مراقب بود تا با این تصمیمات که ریشه و هدفی درست دارند، اختلاف و تفرقه در درون سازمان دامن زده نشود.
علی بنیادی نژاد با تأکید بر اینکه ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی در منع حضور کارکنان وزارت کشور شوراها و شهرداری‌ها در انتخابات هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی کاملاً قانونی است، گفت: قطعاً دیوان عدالت اداری به‌عنوان یک مرجع ذی‌صلاح و قانونی، در مورد مسائل حقوقی و قضایی این ابلاغیه و ملاحظات دیگر آن بررسی‌های لازم را داشته و عدم لغو آن پیامی در تائید این تصمیم وزیر راه و شهرسازی بوده است. بهتر است دوستان در سازمان نظام‌مهندسی در مورد این مسائل حقوقی دیگر اظهارنظری نداشته باشند.
خروج 60 کاندیدا از لیست انتخابات
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: ۳۴۷ نفر برای عضویت در هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی استان تهران ثبت‌نام کردند که روز گذشته ۳ نفر دیگر مدارک خود را به هیئت اجرایی ارائه دادند.
فریبرز واحدی تصریح کرد: ۱۰ نفر از ۳۴۷ نفر از عضویت انصراف دادند، صلاحیت ۲۴ نفر تأیید نشده و ۲۶ نفر دیگر به علت اجرای ابلاغیه اخیر وزیر راه و شهرسازی نتوانستند در این لیست قرار گیرند.
برگزاری جلسه ۱۹۳ شورای مرکزی
يكصد نود و سومین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان ‏برگزار شد.
در این جلسه پیرامون موضوعات مربوط به برگزاری انتخابات هفتمین دوره هیأت مدیره ها بحث وبررسی هایی قرار گرفت و موارد زیر مورد تصویب قرار گرفت
•بیان نظرات اعضای شورای مرکزی و رؤسای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها و مشاورین در خصوص نظریه  وزیر راه و شهرسازی
•تصمیم گیری در مورد شیوه نامه تبلیغات انتخابات اعضای هیئت مدیره استان ها به هیات رئیسه تفویض شد.
•نظام نامه حق الزحمه ی هیأت های اجرائی و دستگاه نظارت انتخابات تصویب شد.
•در خصوص تشکیل جلسه شورای مرکزی در هفته آینده مسئولیت تصمیم گیری به هیات رئیسه تفویض شد.