هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   221   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

بازگشت تعاونی های غیر فعال

کد مطلب: 2933
رئیس اتاق تعاون با اشاره به اینکه تعداد ۱۹۴ هزار تعاونی ثبت‌شده در کشور وجود دارد، اظهارداشت: به دلیل مشکلات موجود، تعداد فراوانی از آنها غیرفعال شده‌اند و اکنون ۱۲۲ هزار و ۴۰۰ تعاونی فعال در کشور وجود دارد که این امید وجود دارد در پساتحریم شاهد فعالیت همه آنها باشیم.
بهمن عبداللهی با بیان اینکه تعاون مردم محور و عدالت محور است، گفت: تعاون در کشور میلیون‌ها شغل ایجاد می‌کند بنابراین باعث ایجاد فاصله طبقاتی نمی‌شود. وی بیان داشت: اقتصاد ایران به ۳ بخش دولتی، تعاونی و خصوصی تقسیم می‌شود و تعاون مکمل دو بخش دیگر است که متأسفانه به هدف سهم ۲۵ درصدی خود تا پایان برنامه پنجم دست نیافته است.
وی یکی از علل عقب‌ماندگی تعاون را عدم باور مسئولین و مدیران دانست و افزود: بیش از ۸۰ درصد اهداف تعاون عملیاتی نشده و فاصله عمیقی با آن اهداف وجود دارد. رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه اتاق به‌عنوان پارلمان بخش غیردولتی اقدام به تأسیس مرکز داوری برای رسیدگی به اختلافات تعاونی‌ها نموده اظهار داشت: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قوه قضائیه، مجلس و اساتید دانشگاه؛ آئین‌نامه جامعی تدوین شد.
رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه در شرایط پسا تحریم فعالیت‌های اتاق تعاون افزایش می‌یابد، ابراز امیدواری کرد: با ایجاد مرکز داوری اتاق تعاون به‌صورت فعال، این مرکز برای تعاونگران منشأ خیروبرکت باشد.