هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   221   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد: مطالبه اقتصاد مقاومتی همانند حقوق هسته‌ای

کد مطلب: 2947
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: باید تلاش کنیم اقتصاد مقاومتی به یک باور عمومی در جامعه تبدیل شود.
به گزارش پیام ساختمان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، جلسه‌ بررسی راهکارهای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور و با حضور شماری از اعضای کابینه‌ دولت برگزار شد.
اسحاق جهانگیری گفت: دولت نسبت به بند بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باور عمیق دارد از این رو باید راهکارهای اجرایی و عملیاتی این سیاست‌ها را تهیه کنیم که منویات رهبر معظم انقلاب در این زمینه به نحو مناسبی اجرا و دغدغه‌های ایشان در این باب مرتفع شود.
معاون اول رئیس‌جمهور از سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به‌عنوان فرصتی کم‌نظیر در جهت توسعه‌ کشور یاد کرد و گفت: ما به‌عنوان مسئولین دولت در قبال کشور و مردم وظایف و تکالیفی داریم و باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که از فرصت‌های موجود در جهت توسعه‌ کشور استفاده کنیم.
وی با اشاره به عملکرد و اقدامات دولت پس از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی افزود: دولت پس از ابلاغ این سیاست‌ها، وظایف و تکالیف هر دستگاه را مشخص و برای آنها برنامه عملیاتی تصویب کرد.
جهانگیری ادامه داد: علی‌رغم آنکه اقدامات زیادی در جهت عملیاتی ساختن اقتصاد مقاومتی در دولت صورت گرفته اما آنچه تاکنون انجام شده با انتظارات رهبر معظم انقلاب فاصله دارد و ایشان خواستار تشکیل ستادی کارآمد برای پایه‌ریزی اقتصاد مقاومتی شده‌اند که باید با فوریت این ستاد تشکیل شود.
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اقتصاد مقاومتی در جامعه تبدیل به یک گفتمان شود، تصریح کرد: باید تلاش کنیم اقتصاد مقاومتی به یک باور عمومی در جامعه تبدیل شود به‌نحوی‌که تحقق اقتصاد مقاومتی همانند حقوق هسته‌ای به مطالبه عمومی تبدیل شود.