هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   221   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد: درآمد میلیونی در کسادی بازار مسکن

کدمطلب: 2943
عضو کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر ضرورت پایبندی مشاوران املاک به قوانین و آیین‌نامه‌های ثبات بازار مسکن، گفت: ضعف نظارت بر عملکرد مشاوران املاک درآمدهای میلیونی را برای آنان در کسادی بازار مسکن رقم‌زده است.
نبی‌الله احمدی با تأکید بر ضرورت پایبندی مشاوران املاک به قوانین و آیین‌نامه‌های ثبات بازار مسکن، گفت: مشکل بی‌ثباتی بازار مسکن ناشی از نبود قانون نیست، بلکه ضعف در اجرای قوانین و آیین‌نامه‌ها، منجر به نرخ‌گذاری‌های سلیقه‌ای در بخش مسکن شده است.
نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه حق کمیسیون دریافتی مشاوران املاک از مردم باید مشخص باشد، افزود: تعیین آیین‌نامه‌ای در خصوص میزان مجاز دریافت کمیسیون از مالکان مسکن می‌تواند دست مشاوران املاک در نرخ‌گذاری‌های سلیقه‌ای را کوتاه کند.
وی با تأکید بر اینکه درحالی‌که حاضر دریافت کمیسیون از سوی مشاوران املاک رقم‌های قابل‌توجهی است، تصریح کرد: ضعف نظارت بر عملکرد مشاوران املاک به رشد میزان درآمد آنان منجر شده و دریافتی آنان را چندین برابر کارمندان کرده است.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه بخش اعظمی از آشفتگی بازار مسکن نتیجه فعالیت دور از قانون مشاوران املاک است، گفت: نظارت بر فعالیت مشاوران املاک یکی از اهرم‌هایی است که تنظیم بازار مسکن را در شرایط فعلی رکود بازار رقم خواهد زد.
احمدی تأکید کرد: اصلاح میزان حق کمیسیون مشاوران املاک به‌اندازه زحمتی که برای خریدوفروش مسکن صورت می‌گیرد،جهت تنظیم بازار ضروری است.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت در تنظیم بازار مسکن باید جدیت بیشتری به خرج دهد.