مسکن اجتماعی مردم محور است

شمار نشریه : 221

کد مطلب: 2940
معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر انجام مطالعات برای اجرای طرح مسکن اجتماعی از رونمایی آن در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: مسکن اجتماعی برخلاف مسکن مهر مردم محور است.
محسن نریمان در بیان برنامه‌های شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در طرح جامع مسکن برای تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد گفت: ازجمله برنامه‌های سالانه دولت و واحدهای زیرمجموعه آن که در طرح جامع شهرها مصوب شد، تولید یک‌میلیون واحد مسکونی است که این کار توسط مردم و دولت توأمان انجام می‌گیرد. در اجرای کامل مصوبات و کیفیت‌دهی به نظام ساخت‌و‌ساز نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت عمران شهرهای جدید باید بسترساز ایجاد و تولید واحدهای مسکونی باکیفیت باشند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید افزود: به‌زودی از اجرای مسکن اجتماعی رونمایی می‌کنیم و برای اینکه اشتباهاتی که در مسکن مهر ایجاد شد تکرار نشود در حال انجام کارهای مطالعاتی آن هستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی در تشریح چگونگی اجرایی شدن مسکن اجتماعی گفت: در تلاش هستیم که اجرای مسکن اجتماعی را از دولت‌محوری به مردم‌محوری تبدیل کنیم. همچنین در مورد ساخت مسکن اجتماعی، مکان‌یابی‌ها نیز به شیوه‌ای انجام می‌شود تا اقبال مردمی و میزان استقبال موردتوجه قرار گیرد و با درنظرگرفتن زیرساخت‌ها اقدام به ساخت‌وساز شود.
وی تأکید کرد: برنامه ما در اجرای مسکن اجتماعی پند گرفتن از تجربیات تلخ و شیرین مسکن مهر است.