هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   220   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

افتتاح 22هزار واحد مسکن مهر پردیس

کد مطلب : 2840
مدیرعامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تحویل واحدهای مسکن مهر به سال ۹۶ کشیده نشود، گفت: تا پایان سال جاری ۲۲ هزار واحد مسکن مهر در پردیس افتتاح خواهد شد.
حسین رجب صلاحی گفت: برای اینکه خدمات زیربنایی واحدهای مسکن مهر کامل نبود، این واحدهای مسکونی را واگذار نکردیم.
وی ادامه داد: اگرچه خط انتقال برق و آب و فاضلاب واحدهای مسکن مهر هنوز نهایی نشده، اما به‌هرحال این موارد شامل تعهدات آبفا بوده که عقب‌افتاده است، بنابراین قرار شد خدمات زیربنایی این واحدها تکمیل و سپس واحدهای مسکن مهر افتتاح شود.
رجب صلاحی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری 22 هزار واحد مسکن مهر در پردیس افتتاح خواهد شد، گفت:‌ آب و برق و فاضلاب واحدهای مسکن مهر را شرکت عمران شهر جدید پردیس پیگیری می‌کند و 7 کیلومتر خط فاضلاب و 2 تصفیه‌‌خانه را با اعتباری بالغ‌بر 60 میلیارد تومان انجام می‌دهد، درحالی‌که جزو وظایفش نیست.
مدیرعامل شهر جدید پردیس در پاسخ به این سؤال که تأمین خدمات زیربنایی و آب و برق جزو وظایف وزارت نیرو است، پس با این حساب وزارت نیرو خود را از این موضوع کنار کشیده است، گفت: نه به آن شکل نیست، اما به‌هرحال این وزارتخانه هم پروژه‌های متعددی دارد و بدهکار است، بنابراین ما این موارد را پیگیری می‌کنیم.
وی اضافه کرد: وزارت نیرو هم کمک می‌کند، اما به‌هرحال آن وزارتخانه هم گرفتار و بدهکار است و کمک آنها هم حدی دارد.
مدیرعامل شهر جدید پردیس در پاسخ به این سؤال که آیا صحت دارد بهره‌برداری واحدهای مسکن مهر در پردیس به سال 96 کشیده شود، گفت: ما تلاش می‌کنیم که پرونده مسکن مهر پردیس در سال 95 بسته شود، اما پردیس از لحاظ موقعیت فیزیکی و سوق‌الجیشی یک شرایط خاص دارد و با تمام شهرهای جدید دیگر متفاوت است.