هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   220   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دریاچه‌ ارومیه احیا نخواهد شد

کد مطلب : 2848
دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: دولت با توجه به اعتبارات قابل‌توجهی که برای این مهم در نظر گرفته مصمم به احیای این دریاچه است اما اگر مدیران استانی به روند موجود ادامه دهند و در مقابل احیای دریاچه ارومیه بایستند مجبور هستم به شخص رئیس‌جمهور گزارش کنم.
عیسی کلانتری، در شورای فرهنگی، اجتماعی ستاد احیای دریاچه ارومیه، اظهار داشت: برخی از مدیران استانی فکر ‌می‌کنند اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه منبعی برای کسری اعتباراتشان برای انجام کارهای عادی خود است.
وی با بیان اینکه دولت با تمام توان احیای دریاچه ارومیه را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است، تصریح کرد: آقای رئیس‌جمهور بارها در این خصوص با من تند صحبت کرده‌اند و خواستار پاسخگویی شده‌اند اما با روند موجود و عدم همت مدیران استانی دریاچه‌ای که امکان احیا دارد دیگر احیا نخواهد شد.
دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه، با اشاره به‌ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب بخش کشاورزی خاطرنشان کرد: سالانه دو میلیارد مترمکعب برداشت اضافی از جیره آبی دریاچه ارومیه صورت گرفته و امروز این‌گونه رفتارها دامن دریاچه را گرفته است.
وزارت نیرو در برابر رهاسازی آب از سد بوکان مقاومت می‌کند
کلانتری با انتقاد از برخی از رفتارهای مدیران وزارت نیرو گفت: با وجود اینکه مجوزهای لازم در خصوص رهاسازی 100 میلیون مترمکعب آب از سد بوکان صادر شده است متأسفانه برخی از مدیران امروز در امر تصمیم‌سازی جلوی کار را می‌گیرند.
وی گفت: حق‌آبه دریاچه ارومیه باید به آن برگردانده شود اما متأسفانه امروز مدیرکل محیط‌زیست آذربایجان‌شرقی تلاش کافی در خصوص بازگرداندن این حق‌آبه ندارد .