هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   220   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

استقلال استان ها با آمایش سرزمین

کدمطلب: 2842
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه باید آمایش سرزمین در کشور طبق منافع اقتصادی استان ها انجام شود، گفت: برنامه‌ریزی منطقه‌ای می‌تواند سرمایه‌گذاری در کشور را هدفمند و علمی کند زیرا با این اوصاف ما از هدر رفتن انرژی در کشور به نحو مطلوب جلوگیری می‌کنیم.
حسین دهدشتی درباره تفویض اختیار به استان‌ها در کشور، گفت: بروکراسی اداری به‌اصطلاح کاغذبازی اداری زمانی ریشه‌کن می‌شود که امور تکراری در فعالیت اداری مدیران حذف شود.
نماینده مردم آبادان در مجلس با بیان اینکه تفویض اختیار به استان‌ها باید طبق چارچوب‌های اقتصادی کشور و مطابق چشم اندازهای ترسیم‌شده کشور طراحی و در گام بعد عملیاتی شود، ادامه داد: استقلال اقتصادی بدیهی است که می‌تواند بسیاری از فرصت‌های اقتصادی را به ارزش‌افزوده تبدیل کند اما این مهم باید طبق ظرفیت‌های هر حوزه انتخابیه انجام شود تا بی‌جهت هزینه‌ای صرف تولید داخلی در منطقه‌ای نشود که به‌مراتب هزینه تولید بیش از سود اقتصادی آن باشد.
وی ادامه داد: در تفویض اختیار باید شفافیت حرف اول و آخر را بزند،بنابراین دولت باید با بررسی همه‌جانبه تلاش کند نظارت جامع بر نحوه عملیاتی شدن پروژه‌ها را در کشور داشته باشد.
دهدشتی تصریح کرد: زمانی که نظارت جامع توسط دولت اعمال نشود،به‌طور حتم سلیقه گرایی در کشور حاکم می‌شود که این امر به‌طور مسلم به ضرر کشور تمام خواهد شد . این در حالی است که دولت با اتخاذ سیاست‌های اقتصادی صحیح باید تلاش کند که با شفاف‌سازی در چگونگی پروژه‌ها نگذارد روند توسعه اقتصادی کشور وارد حاشیه شود.
وی یادآور شد: برنامه‌ریزی منطقه‌ای می‌تواند سرمایه‌گذاری در کشور را هدفمند و علمی کند و این امر باعث می‌شود که هیچ‌گونه انرژی در کشور هدر نرود.