هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   219   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دبیراتاق تعاون در پاسخ به پیام ساختمان عنوان کرد‌: تعاونی‌ها آماده صدور خدمات فنی‌- مهندسی

کد مطلب‌: 2672
نشستی خبری به مناسبت هفته تعاون و برگزاری نمایشگاه توانمندی های تعاونی‌ها با حضور جمعی از خبرنگاران برگزار شد‌. در این نشست مسائل مختلفی از جمله تعداد شرکت کنندگان در نمایشگاه تعاونی‌ها‌، ترویج فرهنگ تعاون‌، حضور خارجی‌ها در نمایشگاه تعاونی‌ها‌، تاثیر گذاری بخش تعاون در اقتصاد و همچنین امکان صدور خدمات فنی‌- مهندسی توسط تعاونی های مسکن مطرح شد‌.
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان‌، پیمان باباخانلو‌، سرپرست اداره کل توسعه تعاون وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی با حضور در این نشست گفت‌: هفته تعاون همانند هر سال از 13 شهریور آغاز می شود و در سال جاری از تاریخ 16 تا 19 شهریور در مصلای بزرگ امام خمینی (‌ره‌) نمایشگاه ملی توانمندی های تعاونی را برگزار خواهیم کرد‌.
وی افزود‌: یکی از مهم ترین علل برگزاری این نمایشگاه ترویج فرهنگ تعاون است؛ راهبرد دیگری که باعث برگزاری این نمایشگاه شد‌، ایجاد تعاملات شبکه ای و ارتباط بیشتر تعاونی‌هاست؛ عامل دیگر هم توسعه بازار و برندسازی است‌.
باباخانلو اظهار داشت‌: فضای نمایشگاه که در شبستان مصلی واقع شده 15 هزار مترمربع را شامل می شود‌. تعدادی از کشور های خارجی هم در نمایشگاه حضور دارند که از مهم ترین آنها می توان به لبنان‌، عراق‌، زیمبابوه‌، ترکیه و افغانستان اشاره کرد که به هر کشور 5 غرفه به صورت رایگان واگذار کرده ایم‌. همچنین میهمانانی از اتحادیه بین المللی تعاون خواهیم داشت‌. محدودیتی وجود ندارد و تمام گرایش های می توانند در آن شرکت کنند‌. دبیرکل اتاق تعاون هم در ادامه این نشست گفت‌: در چند سال اخیر بخش تعاون به خوبی پیشرفت کرده‌است‌. در سال 2015‌، 2200 میلیارد دلار از گردش مالی اقتصاد جهان مربوط به تعاون بوده و این نشان از توانایی بالای تعاون دارد‌. همچنین امروز نزدیک به 100کشور در اتحادیه جهانی تعاون عضویت رسمی دارند‌. در نمایشگاه توانمندی تعاون امسال بیش از یک هزار شرکت تعاونی حضور دارند و در حوزه های خدماتی‌، تولیدی‌، بازرگانی و تجاری توانمندی های خود را به نمایش خواهند گذاشت‌.
ماشاا... عظیمی اظهار داشت‌: آنچه می‌تواند توانمندی های بخش تعاون را در کنار هم جمع کند‌، نمایشگاه‌است‌. علاوه بر این نمایشگاه باعث می شود تا سایر بخش های اقتصادی با توانمندی های این بخش آشنا شوند‌. در ادامه برگزاری نمایشگاه توانمندی تعاون جشنواره تعاونی های برتر هم برگزار می شود که در سطح ملی‌، استانی و حوزه های اصلی اقتصادی تعاونی های برتر معرفی خواهند شد‌.
عظیمی در پاسخ به سؤال خبرنگار پیام ساختمان که چقدر امکان صدور خدمات فنی‌- مهندسی از طریق تعاونی‌ها به کشور‌های همسایه وجود دارد‌، گفت‌: تعاونی‌ها آمادگی صدور خدمات فنی‌- مهندسی را دارند‌. نماینده اتحادیه های مسکن کشور در سفر وزیر تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی به زیمبابوه ایشان را همراهی کردند‌. در این کشور ساختمان‌های کوچک‌، مقاوم و ارزان متقاضیان زیادی دارند و شرکت‌های ایرانی توانایی بالایی دارند.