هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   219   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

ترموود ایران با فنلاند تفاوتی ندارد

گروه بازار: تفاوت بارز پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان با نمایشگاه‌های دوره‌های پیشین در میزان حضور مؤثر شرکت‌های خارجی در این دوره بود. در این میان برخی از شخصیت‌های خارجی نیز از نمایشگاه بازدید کردند که معاونت وزیر صنعت ترکیه در مراسم افتتاحیه نمونه بارز آن بود. سفارت‌های مستقر در تهران نیز هر یک به فراخور از این نمایشگاه دیدن کردند و در این میان معاون سفیر سفارت فنلاند با توجه به رابطه‌ای که شرکت‌های این کشور با صنعت چوب و نماهای ترموود دارند از غرفه شرکت SLP بازدید کرد. فرصتی کوتاه که مجالی را برای یک مصاحبه با"Tommi Vuorinen "فراهم آورد.
پیام ساختمان: ارزیابی شما از نمایشگاه صنعت ساختمان نسبت به دیگر نمایشگاه‌های در این زمینه که در اروپا برگزار می‌شود چیست؟
نمایشگاه بسیار بزرگی است که به‌خوبی نیز مدیریت شده است و تکنولوژی‌ها و شرکت‌های زیادی در اینجا حاضر شده‌اند. برای مثال شرکت‌های ترموود فنلاندی در اینجا حضور فعالی داشته‌اند و من بسیار خوشحال هستم که در این نمایشگاه حاضر شده‌ام و در این دو روزی که در اینجا حضور داشتم این بخت را داشته‌ام که از این محصولات و این نمایشگاه دیدن کنم.
پیام ساختمان: آیا گمان می‌کنید توافقات هسته‌ای بتواند در آینده شرکت‌های اروپایی بیشتری را به نمایشگاه بکشاند؟
ما هم‌اکنون نیز رابطه خوبی با ایران داریم و روابط اقتصادی خوبی داشته‌ایم و ایران را بازار جذابی می‌دانیم. برای مثال ترموود فنلاندی که در ایران به فروش می‌ رسد گویای همین همکاری است. محصولاتی ترموودی که اکنون در نمایشگاه ارائه می‌شود هیچ تفاوتی با محصولاتی که در فنلاند استفاده می‌شود ندارد. گمان می‌کنم هنگامی‌که تحریم‌ها در عمل برداشته شود، بسیاری از شرکت‌های فنلاندی و اروپایی این تمایل را دارند که با ایرانی‌ها ارتباط بیشتری داشته باشند.
پیام ساختمان: ارزیابی شما از محصولات ترموودی که در اینجا ارائه می‌شود و کیفیت محصولاتی که در فنلاند مورداستفاده قرار می‌گیرد چیست؟
به نظر تفاوتی در کیفیت وجود ندارد. این محصولات حال و هوایی کاملاً شبیه فنلاند را تداعی می‌کند گویی ما در غرفه ترموود در فنلاند نشسته‌ایم.
پیام ساختمان: به‌جز تفاوت در دمای هوا!
من با هوای گرم خوب هستم.
پیام ساختمان: آینده بازار ترموود در ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
امیدواری در این زمینه وجود دارد. من در همین زمان کوتاه بسیاری از ساختمان‌ها را دیدم که از ترموود در نمای خود استفاده کرده‌اند و فکر می‌کنم در آینده میزان آن بیشتر هم بشود. با توجه به قابلیت‌های این محصول ساختمان‌هایی که کاملاً از نمای چوبی استفاده کرده‌اند و همچنین ساختمان‌هایی که قسمتی از چوب و قسمتی از دیگر مصالح استفاده کرده‌اند می‌تواند مورد استقبال سازندگان قرار بگیرند تا ساختمان‌های بسیار زیبایی ساخته شود.
پیام ساختمان: ارزیابی‌ شما از تفاوت میان کیفیت ساخت‌وساز در ایران و اروپا و مشخصاً فنلاند چیست؟
من دو هفته است که به ایران آمده‌ام، درنتیجه نمی‌توانم ارزیابی مناسبی از کیفیت ساخت‌وساز در ایران داشته باشم. با توجه به آن چیزی که تاکنون در محدوده‌ای که دیده‌ام می‌توانم بیان کنم، کیفیت مصالح و معماری ساختمان‌ها بسیار خوب و جذاب است. بعضاً ساختمان‌های جدید بسیار جالب هستند و حداقل از بیرون به نظر می‌رسد که از مصالح خوبی استفاده کرده‌اند.
پیام ساختمان: ارزیابی شما از کیفیت محصولات غرفه‌های مختلف این نمایشگاه چیست؟
شرکت SLP توانسته‌ است محصولی را ارائه دهد که همه استانداردهای محصول ترموود را داشته باشد و همان‌گونه‌ که قبلاً به آن اشاره‌کرده‌ام مانند این است که من در نقطه‌ای از فنلاند نشسته‌ام و با شما گفتگو می‌کنم.