هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   219   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

راهکارهای بازاریابی برای مشاوران مسکن

کد مطلب : 2683
بازار مسکن در کشور ما همیشه جزو بازارهایی است که جذابیت‌های خاص خودش را داشته و بسیاری از افراد به ساخت‌وساز روی آورده‌اند و برخی نیز به خریدوفروش و سرمایه‌گذاری در مسکن علاقه پیدا کرده‌اند. اما بازار مسکن هم مانند بسیاری از بازارهای دیگر دوران رکود و رونق را دائماً تجربه کرده است . در این فراز و نشیب‌ها این هنر بازاریابی بوده که باز هم اهمیت خود را نشان داده است. در این نوشته از مجموعه‌های راهکارهای بازاریابی به نکاتی اشاره خواهیم‌کرد که مشاوران املاک می‌توانند در فروش خانه‌ها به کار ببرند.
اطلاعات مشتری را بگیرید
بسیاری از مشاوران املاک قدر مشتریانی را که به آنها مراجعه می‌کنند، نمی‌دانند. اتفاقی که معمولاً رخ می‌دهد این است که وقتی خانه‌ای متناسب با خواسته‌های مشتری ندارند بیشترین لطفی که در حق مشتری می‌کنند این است که کارت ویزیت خود را به مشتری می‌دهند و از او می‌خواهند بعداً تماس بگیرد، این بدترین کاری است که می‌توان انجام داد.
شما باید به هر فرد مراجعه‌کننده به چشم مشتری قطعی خود بنگرید و از او اطلاعات تماسی لازم را بگیرید و به او قول دهید که تمام تلاش خود را برای پیدا کردن خانه موردعلاقه او خواهید کرد و البته باید واقعاً این تلاش را بکنید، این کار حس اهمیت داشتن را به مشتری القا می‌کند و موجب اطمینان می‌شود و احتمال معامله را افزایش می‌دهد.
اطلاعات اشتباه ندهید
روند بازدید از یک ملک مهم‌ترین بخش فرایند فروش یک خانه است، اگر آنچه که شما قبل از بازدید تعریف می‌کنید با آنچه مشتری هنگام بازدید می‌بیند تفاوت داشته باشد، مشتری اعتماد خود را از دست خواهد داد.
به‌روز باشید و از تکنولوژی عقب نمانید
عکاسی حرفه‌ای، اینترنت، و گجت‌ها می‌توانند کمک زیادی به شما بکنند، از خانه‌ها عکاسی کنید، زیبایی‌ها را به رخ بکشید و آنها را در یک تبلت ذخیره کنید و هنگام مراجعه مشتری به او نشان دهید، قدرت تأثیرگذاری تصاویر به‌قدری است که موجب ترغیب مشتری خواهد شد. این تصاویر را به همراه مشخصات ملک می‌توانید در یک وب‌سایت منتشر کنید و با مشاوره یک آژانس تبلیغات اینترنتی از تکنیک‌های تبلیغاتی و بازاریابی اینترنتی بهره ببرید.
از روش‌های اطلاع‌رسانی متفاوت‌تر استفاده کنید
یکی از روش‌هایی که در ایران چندان مرسوم نشده ولی می‌توان آن را به کار گرفت، نصب اعلامیه‌های فروش بر روی درب منازل است، این نوع اطلاعیه‌ها در کشورهای آمریکایی بسیار استفاده می‌شوند. می‌توانید با نصب اطلاعیه و درج شماره تماس خودتان روی درب منازل عابران را از فروش آن خانه مطلع کنید. البته این روش برای آپارتمان‌ها به‌سختی قابل‌اجرا است.
در یک روز مشخص ورود عموم برای بازدید از خانه را آزاد بگذارید
 روش کار این چنین است که فروشنده یا صاحب‌ملک در یک روز خاص در خانه حضور پیدا می‌کند و اعلام می‌شود ورود عموم برای بازدید از خانه آزاد است. برای استفاده از این روش باید اطلاع‌رسانی خوبی به‌ویژه در اطراف محله موردنظر انجام دهید. اگر این روش را می‌خواهید اجرا کنید، فرم‌های مخصوصی تهیه کنید تا اطلاعات مراجعه‌کنندگان را جمع کنید، شاید برای آنها خانه دیگری برای پیشنهاد داشته باشید.
به ظاهر خانه برسید
چیزی که شما می‌فروشید خانه است پس باید تا می‌توانید خانه‌ها را تمیز کنید و به‌ظاهر خانه‌ها برسید، نباید هیچ جای خانه دچار عیب و نقص باشد و یا پروژه تعمیراتی ناقصی را در خانه داشته باشید، ظاهر خانه مثل بسته‌بندی عمل می‌کند، هر چه بسته‌بندی شیک‌تر و جذاب‌تر، احتمال خرید هم بیشتر است. اگر خانه نیازی به تعمیرات دارد حتماً این تعمیرات را انجام دهید. بسیاری از اوقات یک تعمیر نه‌چندان گران‌قیمت می‌تواند قیمت خانه را به‌شدت افزایش دهد.
لوازم به‌دردنخور را دور بریزید، هر چه خانه خالی‌تر باشد بزرگ‌تر دیده می‌شود و خانه بزرگ‌تر مشتری بیشتری دارد.بعد از بازدید از مشتریان نظرخواهی کنید و بپرسید که چرا خانه را نپسندید، این نکات را یادداشت کرده و سعی کنید آنها را رفع کنید.
جذابیت خانه را چند برابر کنید
بعضی قسمت‌های خانه‌ها وجود دارد که با اندکی تغییر در آنها می‌توانید جذابیت خانه را چند برابر کنید، آشپزخانه، حمام و دستشویی ازجمله قسمت‌های مهم خانه هستند که می‌توانید زیبایی‌های زیادی در آنها بگنجانید، با یک آینه زیبا یا استیکرهای جذاب، تعویض شیرهای آب و یا حتی یک رنگ‌آمیزی ساده و یا چند گل و گیاه معطر می‌تواند جذابیت را افزایش دهد.
علاوه بر بخش‌های داخلی حیاط و نمای ساختمان نیز بسیار مهم هستند، مشتریان معمولاً به اولین چیزی که توجه می‌کنند ظاهر خانه است و اینکه خانه‌ای که می‌خرند در کنار خانه‌های دیگر محله چطور به نظر می‌رسد، پس نمای خارجی را تا جایی که می‌توانید بهبود دهید.
در پیدا کردن خانه‌های مناسب با مشاوران دیگر ارتباطاتتان را نزدیک کنید
سعی کنید با مشاوران مسکن دیگر محله‌ها ارتباطات نزدیک و توافقاتی ایجاد کنید و از موجودی‌های آنها مطلع باشید، این همکاری‌ها می‌تواند در پیدا کردن خانه‌های مناسب برای مشتریانتان به شما کمک کند.این کار یک سود سه‌طرفه است : هم شما، هم مشتری و هم همکار شما.