هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   219   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

وزیر صنعت خبر داد: فروش زمین به خارجی‌ها با مالکیت ۱۰۰درصدی

کد مطلب : 2734
وزیر صنعت گفت: آماده هستیم بازار خود را برای تولید مشترک در اختیار خارجی‌ها قرار دهیم و در این مسیر ایران هیچ محدودیتی برای سرمایه‌گذاری در بنگاه‌ها حتی با مالکیت صددرصدی خارجی‌ها برای مالکیت زمین به‌منظور تولید ندارد.
محمدرضا نعمت زاده در گفتگو با « ایل سوله ونتی کواترو اوره» روزنامه ایتالیایی با اشاره به روابط تجاری دیرینه این کشور و ایران گفت: ما آمادگی داریم تا در بخش‌های فناوری و اقتصادی و با حضور شرکت‌های کوچک و متوسط ایتالیا سرمایه‌گذاری مشترک داشته باشیم.
وزیر صنعت صنایع غذایی و کنسروسازی را یکی از زمینه‌های همکاری‌های دوجانبه خواند و افزود: هدف ما از ایجاد سرمایه‌گذاری مشترک، جذب سرمایه‌گذاران خارجی و تولیدات محصولات برای ارائه به بازارهای بین‌المللی است و به همین علت جمهوری اسلامی ایران برای سرمایه‌گذاری در کشور محدودیت قائل نمی‌شود و حق مالکیت بر زمین و حق سهامداران را تضمین می‌کند.
نعمت زاده،که به‌منظور شرکت در روز ملی ایران در اکسپو ایتالیا به میلان سفر کرده بود، در جریان این دیدار با کلادیو دسکالتسی، مدیرعامل شرکت نفت ایتالیا « انی »نیز دیداری خصوصی داشت .
ایل سوله ونتی کواترو اوره، نوشت، وزیر صنعت ایران نفت و گاز را یکی از زمینه‌های مهم همکاری میان رم و تهران خواند و گفت: ما همواره با « انی » و دیگر صنایع ایتالیایی فعال در بخش پتروشیمی و به‌ویژه بخش پلیمرها همکاری خوبی داشته‌ایم و از تقویت این روابط استقبال می‌کنیم.
وزیر صنعت کشورمان با اشاره به فعالیت‌های اقتصادی ایران در همکاری با کشورهای دیگر بعد از توافق هسته‌ای خاطرنشان کرد: در حال حاضر دیدگاه غرب درباره ایران تغییر کرده، بنابراین آماده هستیم بازار خود را برای تولید مشترک در اختیار خارجی‌ها قرار دهیم و در این مسیر ایران هیچ محدودیتی برای سرمایه‌گذاری در بنگاه‌ها حتی با مالکیت صددرصدی خارجی‌ها برای مالکیت زمین به‌منظور تولید ندارد.
وی تأکید کرد: آماده هرگونه همکاری در زمینه‌های مختلف ازجمله گردشگری و تولید در زمینه‌های خرد و کلان با سرمایه‌گذاران خارجی هستیم.