طرح جدید جایگزین مسکن مهر

شمار نشریه : 219

کد مطلب : 2707
 اگر مسکن مهر فعلی به نتیجه برسد در زمینه تامین مسکن برای زوج‌های جوان و اقشار کم‌درآمد و افرادی که فاقد خانه هستند، طرح جدیدی ارائه می‌شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مجلس گفت: در بخش مسکن طرح جدیدی تاکنون نهایی و عملیاتی نشده که برخی از نمایندگان روی آن صحبت دارند، اما در بحث راه‌سازی تا آنجایی که امکان‌پذیر بوده وزیر فعالیت و عملکرد خوبی داشته است.
نماینده مجلس نهم با بیان اینکه مسکن مهر دغدغه چندین ساله مردم و بالأخص قشر نیازمند مسکن است، اظهار کرد: این قضیه هم‌اکنون تبدیل به نگرانی شده و این نگرانی‌ها به نمایندگان مجلس منتقل‌شده است تا روی این قضیه حساس شوند.البته وزیر طی یک یا دو جلسه‌ای که در کمیسیون حضور داشتند، پاسخ‌های خود را در رابطه با سؤالات ارائه کردند اما این موضوع بستگی به آن دارد که استیضاح‌کنندگان تا چه حد قانع شده باشند.
نبی‌الله احمدی با بیان اینکه به‌هرحال استیضاح‌کنندگان نظرات و سؤالات متفاوتی دارند، برخی در حیطه وظایف وزارت راه و شهرسازی و برخی هم در مورد شخص وزیر سؤالاتی را مطرح کردند، افزود: امیدواریم وزیر بتواند استیضاح‌کنندگان را قانع کنند و درواقع کار به نحوی ادامه پیدا کندکه مجلس از فضای استیضاح وزارت راه و شهرسازی خارج شود.
احمدی خاطرنشان کرد: اگر وزارت راه و شهرسازی را به دو قسمت تقسیم کنیم؛ یعنی بخش راه و دیگری شهرسازی، حقیقت موضوع این است که ایشان در بحث راه موفق بودند ولیکن در قضیه شهرسازی بالأخص مسکن مهر نگرانی‌هایی در سطح جامعه وجود دارد که باید با پیگیری و تلاش جدی آنها را برطرف کرد.
این نماینده مجلس تأکید کرد: حمل‌ونقل هوایی هم از نکات قابل‌تأمل در زمان وزارت عباس آخوندی است زیرا با جابه‌جایی صورت گرفته امیدوار به اتفاقات مثبت در آن حوزه هستیم تا نگرانی نماینده‌ها از این مسئله برطرف شود.
وی گفت: مطرح‌شدن استیضاح تا حدودی هم مربوط به مسائل شخص ایشان است و سؤالاتی که برخی از نمایندگان درحوزه سیاسی ایشان دارند که به‌هرحال موضوعی قابل‌بحث و نظر بین نمایندگان استیضاح‌کننده و شخص وزیر است.
احمدی خاطرنشان کرد: بنده با مسائل کاری ایشان موافق هستم و امیدوارم موضوع استیضاح وزیر حذف شود و به‌زودی با تلاشی که انجام می‌دهند نواقص داخل وزارتخانه هم رفع شود و اجازه ندهند موضوعات مشکل‌دار به حیطه مدیریتی وزارت راه و شهرسازی ورود پیدا کند.