زیبـای بـدون مـرز

شمار نشریه : 216

کد مطلب : 2309
نمایشگاه‌ها عرصه بسیار مناسبی برای ارائه محصولات تولیدی بنگاه‌ها به شمار می‌روند در نتیجه می‌توانند نقش زیادی در توسعه و رشد اقتصادی کشور داشته باشد. مصالح ساختمانی، همچون انواع کاشی نیز به نوبه خود کالاهای مهم و تعیین کننده ای هستند که ارائه آن ها در نمایشگاه هم در توسعه صنعت ساختمان و هم در رونق اقتصاد مملکت تبعات و نتایج مفید و سازنده ای خواهد داشت. با مهندس مرضیه سهرابی، مدیرعامل شرکت امرتات سرام تولید‌کننده انواع کاشی‌های کوتینگی، تزئینی و...پله‌های سرامیکی به مناسبت برگزاری پانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان گفتگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید:
 ضرورت حضور شما در نمایشگاه صنعت ساختمان چیست؟
حضور در نمایشگاه‌های داخلی و منطقه‌ای با هدف آگاه نمودن فعالین صنعت ساختمان از توانمندی‌های داخلی صنایع کاشی و سرامیک ایران است .
امتیاز ویژه‌ای که شرکت در نمایشگاه می‌تواند داشته باشد از نظر بازاریابی و آشنایی با مشتریان بالقوه بوده و نیز توسعه زنجیره تأمین، تولید، فروش و خدمات پس از فروش مجموعه شرکت است. نمایشگاه فرصت مؤثری برای ایجاد و تقویت سرمایه‌ اجتماعی شرکت‌هاست.
جدیدترین محصولی که عرضه کرده‌اید، کدام است و امتیاز آن نسبت به محصولات مشابه چیست؟
از جدیدترین محصولاتی که این مجموعه کاملاً خصوصی به بازار معرفی کرده است. قالیچه فرش‌های سرامیکی است که پروسه‌ کوتینگ و پولیش روی آنها انجام‌شده و نیز کتیبه‌های مذهبی سرامیکی که بنابر فرهنگ اسلامی طراحی و تولیدشده‌اند و کار روی سرامیک‌های ریزشیشه‌ای هم در مرحله بهره‌برداری است.
آیا استانداردهای خاصی را در تولید محصولات خود باید رعایت کنید؟
جذب آب، مقاومت دما، تاب در بدنه کاشی و رعایت یکسان‌سازی پرده رنگ‌ها از جمله مواردی است که اگر مشتری استاندارد ظاهری را رؤیت نکند، خریدی هم صورت نمی‌گیرد و به همین دلیل حساسیت ویژه‌ای در رعایت استانداردها داریم.
به تحقیق و توسعه در رابطه با دستیابی به محصولات جدید و نیازهای روز چقدر اهمیت می‌دهید و در این راستا چه اقداماتی کرده‌اید؟
چرخه عمر محصول وابسته به این تحقیق است. در بخش تحقیق و توسعه 2 موضوع مطرح است: یک؛ شناسایی نیاز بازار و برنامه‌ریزی برای پاسخگویی آن و دوم؛ آگاهی از جدیدترین نوآوری‌ها و تکنولوژی‌ها و بومی‌سازی آنها.
در این راستا واحد تحقیق و توسعه بیشتر در فاز دوم تمرکز دارد، طرح‌های روز دنیا با تکنولوژی‌های جدید به‌منظور بومی‌سازی و الگوبرداری و ادامه بازارسازی موردتوجه بسیار قرار دارد.
در زمینۀ فعالیت‌هایی که دارید با چه موانع و مشکلاتی مواجه هستید؟
از موانع اصلی که بر اثر تحریم کشور عزیزمان ایران به وجود آمده بود نظیر قطع همکاری‌های بانکی و سوئیفت و قطع واردات بعضی از مواد اولیه نظیر وتروزا و سنگ پولیش که امیدواریم بعد از توافق شرافتمندانه هسته‌ای ایران و دنیا این موانع روزبه‌روز کمرنگ‌تر شود.
اهداف و برنامه‌های آینده شرکت برای رشد و پیشرفت هر چه بیشتر چیست؟
شرکتی که برای حداقل 20 سال آینده خود برنامه نداشته باشد بی‌شک نمی‌تواند تاب بیاورد، برنامه‌های آتی شرکت، پیش رفتن با علم روز دنیا و تکمیل کردن سبد محصولی کالا و نیز توسعه بازار است.
شعاری هم برای شرکتتان انتخاب کرده‌اید؟
بله، زیبای بدون مرز، اخلاق‌مداری، مشتری‌مداری و خلاقیت‌گرایی با رعایت تمام اصول کیفی و استاندارد رسالت روشن این مجموعه و خانواده امرتات است.