هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   216   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

ایتالیا ۳۰ اثر تاریخی ایران را پس داد

کد مطلب : 2347
۳۰ قطعه از اشیاء و آثار فرهنگی متعلق به قبل و پس از اسلام، توسط ایتالیا به سفارت ایران تحویل داده شد تا شهریورماه این آثار به ایران برگردد.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سفارت ایران در رم، جمهوری اسلامی ایران به موفقیت جدید بین‌المللی در خصوص استرداد اموال فرهنگی مسروقه که به‌طور غیرقانونی از کشور خارج‌شده بودند، دست یافت و برخی از آثار متعلق به دوران قبل و پس از اسلام که در سال‌های گذشته از کشور خارج و در ایتالیا توسط پلیس میراث فرهنگی شناسایی و توقیف‌شده بودند، در مراسمی در محل موزه هنرهای شرقی شهر رم به نماینده سفارت کشورمان تحویل داده شد.
محمدحسن طالبیان، معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران و پائولا پیاچنتینی، مسئول دفتر توقیف اموال فرهنگی مسروقه موزه ملی هنرهای شرقی شهر رم در این مراسم حضور داشتند.
محمدحسن طالبیان، معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران دراین‌باره توضیح داد: امروز برای نخستین‌ بار در جهان کنوانسیون استرداد اموال فرهنگی موسوم به «یونیدورا» به اجرا گذاشته شد و نخستین محموله قاچاقی که از ایران خارج‌شده بود، در حال استرداد به کشورمان است تا به موزه ملی ایران تحویل داده شود.