هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   216   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

گران ترین و ارزان ترین‌ها در بازار مسکن تهران

 کد مطلب‌: 2342
در روزهای ابتدایی مردادماه بیش از 4 قرارداد میلیاردی فروش در بازار مسکن تنظیم شده‌است‌.
بالاترین قرارداد تنظیم شده در روزهای ابتدایی مردادماه مربوط به یك ملك مسكونی كلنگی با مساحت 261 مترمربع در محله امامت واقع در منطقه 13 است‌. این ملک کلنگی متری 8 میلیون و 450 هزار تومان به فروش رفته و حجم معامله 2 میلیارد و200میلیون تومان است‌.
یکی دیگر از معاملات قابل توجه مردادماه فروش آپارتمانی 87متری در محله مینای جنوبی است‌. این آپارتمان که 5 سال از عمر آن می گذرد در منطقه 14 واقع است و متری 3 میلیون و 800 هزار به فروش رفته‌است‌، در حالی که میانگین نرخ این منطقه 3 میلیون و 500 هزار تومان است‌. یکی از مشاوران املاک شرق تهران می گوید‌: این محله یکی از دنج ترین و آرام ترین محله های این منطقه‌است که معمولا افرادی خاص در آن سکونت دارند‌. بیشتر املاک این محله ویلایی است و موقعیت ویژه در این محدوده دارد‌.
در بازار اجاره هم بالاترین ارزش قرارداد هفته اول مرداد مربوط به شهرک غرب است‌. در یکی از قراردادهای تنظیم شده در محله شهرداری منطقه 2 آپارتمانی 127 متری با 160 میلیون رهن و یک میلیون و 500 هزار تومان اجاره داده شد و آپارتمان دیگری در همین منطقه با متراژ 128متر به مبلغ 195 میلیون تومان رهن كامل داده شده‌است‌.
منبع‌: اینترنت