هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   217   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دستور جهانگیری برای تأمین خدمات مسکن مهر

 کد مطلب‌: 2535
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه ۲۵۰ هزار واحد مسکن مهر آماده واگذاری است که به دلیل نبود خدمات زیربنایی تحویل نمی شوند‌، گفت‌: معاون اول رئیس جمهور دستور صریحی جهت تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر به سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بانک مرکزی ابلاغ کرد‌.
به گزارش پیام ساختمان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی‌، احمد اصغری مهرآبادی افزود‌: معاون اول رئیس جمهور در این دستور تأکید کرد‌، تکمیل مسکن مهر یکی از برنامه های جدی دولت است و این پروژه تا سال آینده باید به پایان برسد‌.
مهرآبادی خاطرنشان کرد‌: در تلاش هستیم برای هفته دولت بیش از 100 هزار واحد مسکن مهر افتتاح شود و اطلاعاتی که تا امروز از سازمان های وابسته و استان‌ها به دست آمده نشان می دهد امکان این میزان از افتتاح فراهم شده‌است‌.
وی ادامه داد‌: در مجموع در حال حاضر 350 هزار واحد آماده افتتاح برای بهره برداری داریم که تنها خدمات زیربنایی 100 هزار واحد آماده شده‌است‌.
به گفته قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر‌، افتتاح بقیه این واحد‌ها بستگی به همت همکاران در وزارت نیرو دارد و با روندی که در پیش داریم حدود 150 هزار واحد به تعداد واحدهایی که کار ساخت‌شان تمام شده‌است افزوده می شود‌.
مهرآبادی با بیان اینکه در حال حاضر کار ساخت یک میلیون و 800 هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسیده‌است‌، افزود‌: از این تعداد یک میلیون و 400 هزار واحد مسکن مهر افتتاح شده‌است ضمن اینکه وزارت نیرو تا پایان سال باید خدمات زیربنایی 400 هزار واحد مسکونی مهر را تأمین کند‌.
وی تصریح کرد‌: برای کمک به وزارت نیرو در راستای مصوبه دولت و تأکید وزیر راه و شهرسازی مقررشده در شهرهای جدید و در سایر شهر‌ها بخشی از خدمات زیربنایی را از محل منابع داخلی و فروش اراضی تأمین کنیم‌.
مهرآبادی با بیان اینکه بر اساس جدولی که شهرهای جدید تهیه کرده‌اند حدود 340 میلیارد تومان برای تأمین خدمات زیربنایی از منابع داخلی این شهر‌ها هزینه شده‌است‌، ادامه داد‌: برای تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر سایر استان‌ها نیز در شورای مسکن هر استان تصمیمات مقتضی را اتخاذ می کنیم‌.