هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   216   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

جلوگیری از ضرر روزانه ۶۰ میلیون دلاری

 کد مطلب‌: 2396
رئیس اتاق اصناف گفت‌: با رفع تحریم‌ها از ضرر روزانه ۵۵ تا ۶۰ میلیون دلاری در اقتصاد ایران جلوگیری می شود‌.
علی فاضلی در نشست بازار و اصناف در پساتحریم از سلسله نشست های فرصت‌ها چشم اندازهای اقتصاد ایران پس از توافق 1+5 با گلایه از اصناف برای عدم توجه لازم به شرایط موجود گفت‌: جلوگیری از خسارت 125 تا 130 میلیارد دلاری نتیجه رفع تحریم‌هاست که در این صورت برای فروش و خرید کالا پول یامفت به دلال‌ها داده نشده و این عارضه از کشور دور می شود‌.
وی افزود‌: شرایط فعلی یک فرصت خاص است که باید از آن به درستی استفاده شده و به دغدغه های خاطر نیز توجه شود‌.
رئیس اتاق اصناف افزود‌: همه ما براین باور هستیم که در واقع ورود سرمایه به کشور منجر به نوسازی و تجهیز ماشین آلات صنایع خواهد شد؛ اما در ساختار اقتصادی کشور عارضه هایی وجود دارد که باید به آنها توجه شود‌.
فاضلی گفت‌: ما در کوچک سازی دولت قدم های مناسبی برنداشته ایم و دولت الکترونیک را جایگزین نکرده و حذف نیروهای زاید که باید در دستور کار قرار می‌گرفت به درستی انجام نشده‌است‌.
وی ادامه داد‌: دو برنامه سنگین که در شرایط فعلی نیز با آن روبه‌رو هستیم و در شرایط پساتحریم باید به آن بیشتر توجه شود ساختار اداری و اقتصادی آلوده کشور است که بار‌ها در عرایض خود به آن اشاره کرده‌ایم‌. عمده ترین دلیل این آلودگی عدم اجازه ورود مردم به این عرصه‌است که به دلایل مختلفی از آن جلوگیری به عمل می‌آید‌.
فاضلی ادامه داد‌: ما در این زمینه هر چه فریاد زده ایم به اهداف خود نرسیده ایم و دست های یادشده از اقتصاد کشور کوتاه نشده‌است‌.