یارانه بنزین امارات از ماه اوت حذف می شود

شمار نشریه : 215

 کد مطلب : 2153
موسسه حسابداران رسمی انگلستان و ولز (ICAEW) سیاست تازه حذف یارانه فرآورده های نفتی از جمله بنزین و گازوئیل در امارات تحسین کرده است و آن را حامی اقتصاد ملی این کشور دانسته اند که می‌تواند سبب کاهش مصرف و حفاظت از محیط زیست و منابع ملی شود.
وزارت انرژی امارات اعلام کرد: از یکم ماه اوت قیمت‌های جدید بنزین در این کشور اعمال می شود، این قیمت‌ها با سطح قیمت‌های جهانی برای این فرآورده هماهنگ خواهد بود.
مایکل آرمسترانگ، مدیر ICAEW در منطقه خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیا، در اظهارنظری درباره تصمیم دولت امارات، گفت: آزادسازی قیمت فرآورده‌های نفتی در طولانی مدت به اقتصاد ملی امارات کمک و همزمان منابع دولتی این کشور را تقویت می کند.
به گفته آرمسترانگ؛ این تصمیم در حالی گرفته شده که قیمت نفت در بازارهای جهانی پایین و به نوعی بهترین فرصت برای اتخاذ این تصمیم بوده است.
وی همچنین تصریح کرد : در زمانی که نفت خام قیمت نسبتاً پایینی در سطح بازارهای جهانی دارد، تأثیر تورم زایی آزادسازی قیمت ها در این کشور کمتر احساس خواهد شد.
آرمسترانگ گفت: با وجود این قیمت ها به سرعت افزایش نمی یابد، اما همین در رفتار خانوارها و واحدهای تجاری در این کشور مؤثر خواهد بود به طوری که مصرف کنندگان به تدریج و با توجه به افزایش قیمت حامل های فسیلی انرژی به فکر کاهش مصرف و در نتیجه هزینه های خود خواهند افتاد.
 قیمت هر لیتر بنزین در این کشور ٤٧ سنت است که یک سوم قیمت این فرآورده در غرب اروپاست.