نشریه شماره   215   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نمایشگاهی برای تعامل بخش خصوصی و دولت

کد مطلب : 2163
 گروه تأسیسات: نمایشگاه‌هایی که در سطح استان‌ها برگزار می‌شود این ویژگی را دارند که می‌توانند در توسعه صنعت استان و منطقه  تأثیرگذار باشند. هدفی که در راستای برنامه‌های جامع توسعه کشور است. نمایشگاه تخصصی در و پنجره ، ماشین‌آلات و صنایع وابسته که در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برگزار می‌شود نیز از این قاعده منفک نیست. این نمایشگاه که برای دومین سال متوالی برگزار می‌شود و توانسته است مخاطبان خود را جذب کند. قرار است 3 تا 6 شهریورماه در فضایی به وسعت 1400 متر در  سالن نقش‌جهان نمایشگاه بین‌المللی اصفهان پذیرای علاقه‌مندان باشد.  به همین مناسبت با علیرضا آموخته، مدیر شرکت مشاوران نمایشگاهی سایانمای پارسیان برگزارکننده این نمایشگاه به گفتگو نشستیم:
پیام ساختمان: دومین نمایشگاه در و پنجره اصفهان در چه محورهایی و با چه اهدافی  برگزار می‌شود؟
نمایشگاه در و پنجره با هدف معرفی پتانسیل‌ها و توانمندی‌های این صنعت بالأخص با رویکرد صادراتی و همچنین ایجاد تعامل هرچه بیشتر بین صنعتگران در  و پنجره با فعالین بخش ساختمان و کمک به ارتقاء و افزایش سطح خدمات و رفاه در صنعت ساختمان و صنایع دیگر برگزار می‌شود.
هدف از برگزاری این نمایشگاه به‌جز معرفي ظرفيت‌هاي بالقوه و بالفعل كشور در زمينه توليد، بازرگاني و خدمات مربوط به  این صنعت ، مشتمل بر توليد، بازرگاني و خدمات محصول، ماشين‌آلات و تجهيزات وابسته اين صنعت آشنایی دست‌اندرکاران با محصولات،  نوآوري‌ها و پيشرفت‌هاي صنعت در و پنجره در ساير كشورها و تلاش  براي  رسيدن به استانداردهاي جهاني مربوطه نیز هست. همچنین می‌کوشیم زمینه رقابت سالم ميان توليدكنندگان داخلي در جهت ارتقای كيفيت توليدات را ایجاد کنیم. این نمایشگاه بستری است برای ايجاد ارتباط مستقيم و رودررو ميان توليدكنندگان و مصرف‌كنندگان به‌منظور آشنايي بهتر با نيازهاي بازار مصرف و معرفي محصولات باکیفیت و استانداردهاي مطلوب. یکی از مهم‌ترین اهداف ما در این نمایشگاه تعامل میان بخش خصوصی با تشکل‌های فعال این صنعت و نهادهای دولتی مرتبط است و می‌خواهیم این نمایشگاه به رویداد مهم استانی تبدیل شود.
 پیام ساختمان: استقبال از این نمایشگاه چگونه است؟
تاکنون 50 شرکت آمادگی خود را برای شرکت در نمایشگاه اعلام کرده‌اند. این دومین دوره نمایشگاه است و نسبت به دوره‌های پیش شاهد رشد و استقبال بیشتر شرکت‌های علاقه‌مند بوده‌ایم. ازنظر کمی تعداد شرکت‌های ثبت‌نام‌شده نسبت به دوره قبل رشد 25 درصدی داشته است. همچنین همانند دوره گذشته سعی شده تا با شناسایی و انتخاب متقاضیانی که دارای مدارک تولیدی معتبر  هستند زمینه‌های حضور محصولات باکیفیت و استاندارد فراهم گردد.
پیام ساختمان: صنوف، گروه‌ها و تشکل‌های علمی چه جایگاهی در نمایشگاه دارند؟
در نمایشگاه‌های تخصصی به دلیل جایگاه ویژه‌ای که در صنعت دارند ، لزوم بهره‌گیری از نظرات و دیدگاه‌های تخصصی تشکل‌ها امری ضروری است. در این راستا سعی گردیده تا از صنوف و تشکلات مربوطه جهت بهره‌گیری و بهره‌برداری از این رویداد دعوت به عمل آید.
پیام ساختمان: این نمایشگاه چه نقشی در تعامل بخش خصوصی با دولت دارد؟
برگزاری این نمایشگاه می‌تواند در تصمیم سازی‌های دولتی بالأخص در ابعاد منطقه‌ای و استانی جهت صنعت ساختمان و سایر صنایع مرتبط به دلیل معرفی توانمندی‌های داخلی و فراهم شدن زمینه صادرات این محصولات به کشورهای علاقه‌مند و نیازمند مؤثر باشد.
پیام ساختمان: از چه راه‌هایی برای اطلاع‌رسانی بهره برده‌اید؟
سایت تخصصی این نـــــــمایشـــــگاه به آدرس اینــــــــــــــترنتـــی www.isfahanwindoor.irپاسخگوی سؤالات و اطلاعات موردنیاز شرکت‌ها و علاقه‌مندان است. ضمناً همکاری با تشکل‌های تخصصی و اطلاع‌رسانی به مجموعه‌های تحت پوشش و همچنین ارسال پیامک به بانک اطلاعاتی فعالان این صنعت ازجمله این اقدامات است.
پیام ساختمان: مطبوعات چه جايگاهي در نمايشگاه دارند؟ آيا از ظرفیت‌های مطبوعات تخصصي همچون پيام ساختمان  براي معرفي بهتر نمايشگاه بهره برده‌ايد؟
نشریات و مطبوعات به‌عنوان یکی از عوامل مؤثر در امر اطلاع‌رسانی و انسجام‌بخشی درون صنعتی نقش مهم و سازنده‌ای دارد. تاکنون حضور 4 نشریه عمران اینفو ، پنجره ایرانیان ، پیشگامان ساختمان ، پیام ساختمان در این نمایشگاه قطعی گردیده ضمن اینکه جا دارد از تلاش‌های نشریه پیام ساختمان که زمینه‌های اطلاع‌رسانی این نمایشگاه را فراهم نموده‌اند تشکر و قدردانی نماییم.