برق رسانی به عشایر با پکیج های خورشیدی

شمار نشریه : 215

کد مطلب : 2148
مدیرکل امور عشایر استان فارس با اشاره به تفاهم‌نامه بین امور عشایر با وزارت نیرو گفت: تفاهم‌نامه منعقد شده منجر به نصب ۱۷هزار سامانه خورشیدی برای عشایر استان فارس می‌شود.
صادق نکوئیان با اشاره به اینکه استان فارس 27هزار خانوار عشایر سیار دارد، اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای بین امور عشایر و وزارت نیرو منعقد شده که براساس آن 17هزار سامانه خورشیدی برای عشایر استان فارس نصب می‌شود. به گفته نکوئیان؛ با این اقدام 17هزار خانوار عشایر سیار استان فارس از نعمت برق بهره‌مند می‌شوند و این سامانه‌های خورشیدی تنها به خانوارهایی تعلق می‌گیرد که به طور کامل از نعمت برق محروم باشند. 85درصد هزینه نــــصب این پکیج های خورشیدی به عهده دولت و 15 درصد سهم عشایر است.
نکوئیان افزود: اعتبار مورد نیاز برای نصب این پکیج‌ها به طور کامل مشخص نشده اما براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته مبلغ 300 میلیارد ریال برای آن پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل امور عشایر استان فارس علت مشخص نبودن هزینه و اعتبار نصب پکیج‌های خورشیدی را به این دلیل می‌داند که تولیدکنندگان هزینه تولید را بیان نکرده‌اند و علاوه برآن زمان واگذاری و نصب این پکیج‌ها هنوز از وزارت نیرو اعلام نشده است.