هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   215   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

فهرست کاندیداهای نظام مهندسی استان تهران

کد مطلب : 2217
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به جزئیات برگزاری انتخاب سازمان نظام‌مهندسی ساختمان، گفت: اعتبارنامه اعضای منتخب هیئت‌مدیره سازمان استان از سوی وزارت راه و شهرسازی در ۲۵ مهر صادر می‌شود.
فریبرز واحدی  با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۰ هزار در سازمان نظام‌مهندسی ساختمان عضو هستند، گفت: این سازمان، وظیفه برنامه‌ریزی در جهت تقویت و توسعه فرهنگ و ارزش‌های اسلامی در معماری و شهرسازی و اعتلای حرفه‌های مهندسی ساختمان و مشاغل مرتبط با آن را بر عهده دارد.
وی تعیین صلاحیت و ظرفیت اشتغال به كار شاغلان در امور فنی و دفاع از حقوق اجتماعی و حیثیت حرفه‌ای اعضا را از دیگر وظایف سازمان نظام‌مهندسی كشور دانست و گفت: نزدیك به یک‌چهارم اعضای یادشده در استان تهران به ایفای نقش می‌پردازند، بنابراین می‌طلبد سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران كه وظیفه خطیری بر دوش دارد دارای جایگاه ویژه و حساس‌تری باشد و نقش پراهمیتی ایفا کند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، ادامه داد: بر اساس قانون نظام‌مهندسی و كنترل ساختمان (ماده ۱۰ ) و با پایان یافتن دوره ششم هیئت باید برنامه‌ریزی به‌منظور برگزاری انتخابات اعضای جدید هیئت‌مدیره برای دوره هفتم در دستور كار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد که البته اکنون با انتخاب مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به‌عنوان رئیس دستگاه نظارت استان، مقوله انتخابات در خردادماه سال جاری كلید خورده و این روند، طبق شیوه‌نامه ابلاغی در دستور كار اداره كل راه و شهرسازی استان تهران قرارگرفته است.
واحدی به روند این نظارت اشاره کرد و ادامه داد: صدور احكام سایر اعضای دستگاه نظارت استان توسط مدیركل راه و شهرسازی استان تهران، دعوت از دو برابر تعداد پیش‌بینی‌شده به‌منظور تعیین اعضای هیئت اجرایی، برگزاری انتخابات و انتخاب ۷ نفر و صدور حكم از سوی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، انتخاب رئیس، نایب‌رئیس و منشی هیئت اجرایی و انجام مقدمات برگزاری انتخابات، ثبت‌نام از داوطلبان عضویت در هیئت‌مدیره سازمان استان از ۱۰ تیرماه ۹۴ لغایت اول مردادماه كه با تمدید به پنجم مرداد تبدیل شد، هم از دیگر اقدامات در این زمینه است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران افزود: تعیین صلاحیت نامزدها، وصول و بررسی شكایات و رد صلاحیت شدگان و انتشار فهرست نهایی داوطلبان از دیگر اقداماتی است كه ۲۵ مردادماه توسط هیئت‌های اجرایی انجام می‌شود.
وی با اشاره به فرصت دوهفته‌ای نامزدها به‌منظور انجام تبلیغات، گفت: با برگزاری انتخابات در روز پنجشنبه ۹ مهرماه ۹۴ در كل كشور، شمارش آراء، بررسی و رسیدگی به شكایات فرایند دیگری است كه بلافاصله پس از اتمام مهلت برگزاری انتخابات تا ۲۳ مهر ۹۴ به‌وسیله هیئت اجرایی و تحت نظر دستگاه نظارت صورت می‌گیرد.
واحدی با بیان اینکه دستگاه نظارت در بیست و سوم مهرماه نظر خود را در راستای تائید و یا ابطال انتخابات اعلام می‌کند، افزود: در خاتمه مراحل بالا اعتبارنامه اعضای منتخب هیئت‌مدیره سازمان استان از سوی وزارت راه و شهرسازی در ۲۵ مهرماه صادر می‌شود.