هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   215   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

مجتمع نمایشگاهی شهرآفتاب در مــــرز تکمیـــل

 کد خبر‌: 2214
عملیات احداث مجموعه فضاهای اداری مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب به مرحله نازک کاری و نصب تجهیزات تأسیساتی رسید‌.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران؛ مدیرعامل شرکت یادمان سازه ضمن اعلام خبر فوق افزود‌: روند اجرای مجموعه 38هزار مترمربعی ساختمان های اداری و سالن سمینارهای مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب که یکی از پیش نیازهای مهم بهره برداری از گام نخست این پروژه عظیم به شمار می رود‌، به پیشرفتی بالغ بر 85درصد رسیده و به سرعت به مرحله تکمیل و بهره برداری نزدیک می شود‌.
مهندس مرتضی اسکندر با بیان اینکه بخش های مختلف از گام نخست پروژه احداث مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب شامل سالن ملل و سالن های سه قلوی نمایشگاهی در حال تکمیل نما و نصب تأسیسات هستند‌، از پیشرفت قابل ملاحظه اقدامات زیربنایی در این پروژه خبر داد و گفت‌: مجموعه موتورخانه های پیش بینی شده برای پشتیبانی از فضاهای سرپوشیده پروژه به مرز تکمیل و بهره برداری رسیده‌است‌.
به گفته مدیرعامل شرکت یادمان سازه؛ پیشرفت عملیات احداث گام نخست مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب از مرز 92درصد گذشته شده و تلاش برای تکمیل بخش های مختلف این پروژه عظیم ادامه دارد‌.
گفتنی است در طرح كلی مجتمع نمایشگاهی شهرآفتاب بیش از 120هزار مترمربع فضای نمایشگاهی دیده شده‌است كه در گام نخست یك ساختمان اصلی‌، ساختمان سه قلوی نمایشگاهی سرپوشیده‌، چهار فضای روباز نمایشگاهی موقت‌، فضاهای اداری‌، فضاهای خدماتی و تأسیساتی به علاوه 120هزار مترمربع پاركینگ روباز و فضاهای دسترسی ساخته شده و در مجموع حدود 45هزار مترمربع فضای سرپوشیده نمایشگاهی تحویل شهروندان می شود‌. سالن های سه قلوی نمایشگاهی احداث شده در گام نخست پروژه مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب با دهانه های 80 و 50متری‌، عظیم ترین فضاهای نمایشگاهی سرپوشیده در کشور محسوب می‌شوند.