60 درصد کـارتن خواب‌هـــای تهران مهاجران روستایی هستند

شمار نشریه : 215

 ‌ کد مطلب: 2172
معاون وزیر کشور گفت‌: ۶۰ درصد کارتن خواب های تهران روستاییان کشور هستند و این کارتن خوابی به معنای تبدیل شدن این جمعیت فعال به جمعیت غیر مفید و بعضا مضر برای جامعه‌است که برای جلوگیری از افزایش این افراد نیاز به برنامه ریزی داریم‌.
به گزارش پیام ساختمان به نقل از روزنامه اطلاعات‌، ابوالفضل رضوی با اشاره به این که ۳۵ درصد جمعیت شهرهای مشهد و اهواز حاشیه نشین هستند‌، اظهار داشت‌: ۵۰ درصد از زمین های قابل کشت کشور که امکان تولید در آنها وجود دارد در اختیار روستاییان است و اگر روستا‌ها تخلیه شوند‌، ۵۰ درصد از مناطقی که باید در رشد و توسعه کشور کمک کند‌، تعطیل می شود‌.
وی افزود‌: با هماهنگی معاون اول رئیس جمهور‌، معاونت توسعه روستایی وزارت کشور و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی‌، به طور جدی تلاش می شود تا از بهر ه گیری زمین های کشاورزی در کارهای غیر تولیدی جلوگیری شود‌. معاون توسعه روستایی و مناطق محروم وزارت کشور با انتقاد نسبت به این که هیچ استانی در کشور وجود ندارد که دولت به زمین های روستاهایش تعرض نکرده باشد‌، گفت‌: روستاییان همواره خواستار تبدیل شدن روستاهای‌شان به شهر هستند تا املاکشان سند دارشود و از تعرض دولت در امان باشد علاوه بر این‌، تبعیض در خدمت رسانی به روستا‌ها و بی توجهی به شوراهای روستایی از دیگر مشکلات روستاهای کشور است‌.