هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   215   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

موتور آسانسور

کد خبر : 2127
گروه بازار ساختمان: موتور آسانسور از مهم‌ترین قطعات آسانسور محسوب می‌گردد.  در آسانسورهایی که از سیستم کششی استفاده می‌کنند نيروی محركه لازم جهت حركت آسانسور توسط بخشی که اصطلاحاً موتور آسانسور نامیده می‌شود، تأمین می‌گردد. موتور آسانسور عموماً از یک الکتروموتور کوپل شده به یک گیربکس کاهنده تشکیل‌شده كه همراه با سیستم ترمز و فلکه سر گیربکس، روی یک ساختار فولادی به نام شاسی موتور مونتاژ شده‌اند. به این موتورها اصطلاحاً موتور آسانسور گیربکس یا موتور گیربکس آسانسور (Geared traction drives) گفته می‌شود.
 در موتورهاي گیربکس نيروی دورانی با سرعت‌بالا و قدرت کم توسط گیربکس به نیرویي با سرعت کم و قدرت به‌مراتب بیشتر تبدیل می‌گردد. موتور گیربکس‌ها بر اساس نوع الکتروموتورشان  به دو کلاس VVVF و ACVV طبقه‌بندی می‌شوند. در ادامه مطالب کالای برتر، این شماره نشریه، سراغ تولیدکنندگان این محصول رفته‌ایم تا ضمن آشنایی با این محصول بررسی کنیم کدام نوع موتور آسانسور برای شما مناسب‌تر است. لازم به ذکر است اظهارات مصاحبه‌شوندگان الزاماً منطبق بر نظر نشریه نیست و ما صرفاً انعکاس‌دهنده نظرات هستیم.
موتور گیرلس؛ سازگار با محیط زیست
مدیرعامل شرکت هم افزانگر به پیام ساختمان گفت: موتورهای آسانسور گیربکس دار بازار تقریباً منسوخ‌شده‌اند و امروزه استفاده از تکنولوژی موتورهای بدون گیربکس یا موتور گیرلس آسانسور (Gearless tractin drives) معمول‌تر است زیرا حذف گیربکس و درنتیجه کاهش سایز و ابعاد موتور، این امکان را ایجاد می‌کند تا موتور در چاه آسانسور، بدون نیاز به اتاق موتورخانه نصب گردد.
هاشمیان در ادامه گفت: بنابراین استفاده از موتور آسانسور گيرلس منجر به ایجاد آسانسور بدون موتورخانه  (ROOM LESS)  در سیستم‌های کششی می‌گردد و حذف موتورخانه باعث صرفه‌جویی در فضا و کاهش هزینه‌های ساختمانی می‌شود. از طرف دیگر استفاده از موتورهای بدون گیربکس موجب کاهش لرزش كابین آسانسور در حین حركت و نیز کاهش چشمگیر برق مصرفی می‌شود. همچنین به علت عدم استفاده از روغن در موتور گیرلس، این موتورها سازگاری بسیار خوبی با محیط‌زیست دارد.ضمن اینکه قیمت موتور آسانسور گیرلس عموماً دو برابر قیمت موتور گیربکس‌ها می‌باشد.
وی افزود: موتور آسانسور بدون گیربکس دارای برگشت‌پذیری بالایی بوده و با توجه به ماهیت ترمز الکتریکی در آن‌، انرژی ناشی از ترمز به‌جای اتلاف به شکل حرارت، مجدداً به شبکه تزریق می‌شود و در مصرف انرژی بسیار باصرفه و بهینه می‌باشند.
هاشمیان ادامه داد: ما نمایندگی موتور آسانسور اورونا اسپانیا(Orona)که کاملاً اروپایی است را داریم و به مصرف‌کنندگان این محصول را پیشنهاد می‌کنیم چون قطعات اصلی آن ازجمله موتور توسط خود شرکت تولید می‌شود درنتیجه قیمت آن مناسب‌تر است .
 در میان برندهای موجود در ایران، موتورهای ایتالیایی معروف‌ترین موتورهاي آسانسور بوده و موتورهایی مثل موتور آسانسور الکمپ (موتور آسانسور الکامپ) و موتور آسانسور ساسی (موتور آسانسور آلبرتو ساسی) اكثريت بازار ایران را در اختيار دارند. همچنین علاوه بر شرکت‌های اروپایی، برندهای مختلف چینی (نظیر موتورهای چینی تورین و اتک) و ترک (مثل موتور آسانسور آکار و موتور آسانسور آکیش ترکیه) نیز در بازار آسانسور ایران حضورداشته و به فروش می‌رسند. برخی از این موتورها به‌جز کشور اصلی، توسط سایر کشورها نیز تولید و عرضه می‌شوند. اغلب شرکت‌های تولید و ارائه موتور آسانسور در ایران دارای نماینده رسمی می‌باشند.
ایــن فعال بازار آسانسور در ادامه گفت : یکی از اقدامات خوبی که دولت انجام داده کاهش عوارض گمرکی محصولات  بهینه در مصرف انرژی است و با توجه به اینکه موتورهای گیرلس جزو این نوع محصولات هستند و گزینه خوبی برای کاهش مصرف انرژی می‌باشند عوارض گمرکی آن نسبت به موتورهای گیربکس دار کمتر است و همین اقدام دولت سبب تشویق واردکننده‌ها به سمت این نوع محصول شده است شایان‌ذکر است حتی اگر محصول  خارجی باشد عوارض آن نسبت به محصولات پرمصرف خیلی کمتر است.
موتور آسانسور متناسب با ظرفیت و طول مسیر حرکت انتخاب شود
مدیرعامل شرکت صدرآسانسور با بیان اینکه موتور آسانسور نیروی محرکه و درواقع قلب یک آسانسور است گفت: موتور می‌تواند از نوع غلتکی، گیربکسی یا بدون گیربکس باشد. درواقع بدون گیربکس(معمولاً 450 فوت بر دقیقه یا بیشتر) توسط موتور بزرگی کار می‌کند که موتور، قرقره محرک و ترمز، محور مشترکی دارند. این موتورها معمولاً در ساختمان‌های متوسط و بلند نصب می‌شوند . اما امروزه به‌واسطه کاهش قیمت و نگهداری آسان‌تر در ساختمان‌های کوچک هم یافت می‌شوند.
عطار لو در ادامه گفت: نوع گیربکسی (معمولاً450 فوت در دقیقه یا کمتر) معمولاً از یک مارپیچ و چرخ‌دنده برای انتقال قدرت از موتور به قرقره محرک استفاده می‌کند. این مکانیزم را می‌توان با محور انتقال قدرت قابل جدا شدن مقایسه کرد.
محل موتورخانه برای موتور کششی معمولاً درست بالای چاه آسانسور است. دلیل این امر الزام فیزیکی است زیرا سیم‌بکسل باید بتواند مستقیماً از طریق چرخ قرقره کششی واقع بر موتور کششی، کشش(نیروی بر آن) ایجاد کند.     
عطارلو در خصوص  انتخاب بهترین موتور آسانسور گفت: موتور گیربکسی بر اساس نوع الکتروموتورشان به دو کلاس VVVF  و AC2 طبقه‌بندی می‌شوند. موتورهای آسانسور توسط شرکت‌های مختلفی تولیدشده و با برندها و قدرت‌های مختلفی در بازار موجود می‌باشند. انتخاب بهترین موتور آسانسور از میان انواع موتور آسانسور می‌بایست متناسب با ظرفیت و طول مسیر حرکت آسانسور صورت پذیرد.
وی اظهار داشت: موتورهاي آسانسور توسط شرکت‌های مختلفی تولیدشده و با برندها و قدرت‌هاي مختلفی در بازار موجود می‌باشند و متداول‌ترین آنها که در کشور ما نیز عرضه می‌شوند عمدتاً ساخت کشورهای اروپایی نظیر ایتالیا، اسپانیا و آلمان و ترکیه بوده و عبارتند از:
-موتور آسانسور ایتالیایی آلبرتوساسی ((ALBERTO SASSI
-موتور آسانسور مونتاناری ایتالیا   (MONTANARI)
-موتور آسانسور سیکور ایتالیا (SICOR)
-موتور آسانسور جم ایتالیا (GEM)
-موتــــور آسانســــور آلمانــی تیسن   (THYSSEN)
البته در کشور عزیزمان ایران فقط چند شرکت شروع به تولید نموده‌اند که در آنها  شرکت بهران از کیفیت مطلوبی برخوردار است.
عطارلو یادآور شد: ما واردکننده موتور ساسی مدل LEO با کیلووات‌های 5/5، 5/6، 3/7 بوده و در زمینه تولید اتاقک و درب آسانسور و فلکه هرز گرد و متعلقات دیگر فعالیت می‌کند و در زمینه آسانسور و پله‌برقی هیتاچی نمایندگی فروش این شرکت در ایران است.