هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   215   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

سامانه هوشمند خدمات الکترونیک پردیس در دسترس نیست

کد مطلب : 2225
درحالی روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس مراجعه به سامانه هوشمند خدمات الکترونیک شهر جدید پردیس را برای اقدامات بعدی و اطلاع از وضعیت موجودی اعلام کرد که این سامانه از دسترس خارج است.
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس، در تازه‌ترین اقدام خود بر اساس فراخوان اعلام‌شده در سایت شرکت عمران پردیس از تاریخ 29/4/94 به متقاضیان اعلام کرده تا برای اطلاع از وضعیت موجود و اقدام لازم پیامک خود را به شماره 50002651 ارسال کنند، همچنین برای تکمیل موجودی خود به کارتابل کاری خود و به آدرس www.pardis-ntoir.gov.ir مراجعه کنند.
این در حالی است که به گفته متقاضیان شهر جدید پردیس، نه‌تنها در شماره موردنظر موضوع پیامک مشخص نشده، علاوه بر آن آدرس اعلامی برای اطلاع از موجودی و تکمیل آن، دارای غلط املایی است که امکان دسترسی به آن وجود ندارد.
چندین نفر از متقاضیان شهر جدید پردیس در تماس با نشریه پیام ساختمان، با بیان اینکه حدود 10روز است که امکان دسترسی سامانه هوشمند خدمات الکترونیک شهر جدید پردیس وجود ندارد، عنوان کردند: آخرین اطلاعیه صادرشده توسط مسئولان شهر جدید پردیس، اعلام‌شده مربوط به فاز 11 کزو پردیس در تاریخ 30 / 4 / 93 بوده است.
آنان با ابراز نارضایتی از عدم پایبندی مسئولان مربوطه نسبت به وعده‌های خود، عنوان کردند: اکنون‌که پس از یک سال تعطیلی در ارائه فراخوان از سوی شرکت شهر جدید پردیس، اطلاعیه‌ای صادرشده ،امکان دسترسی به آن وجود ندارد.
گفتنی است در حالی سامانه هوشمند خدمات الکترونیک شهر جدید پردیس به‌منظور ارائه انواع خدمات غیرحضوری به مسئولین و مردم این شهر راه‌اندازی شده که بسیاری از متقاضیان هر از چند گاهی از امکان دسترسی به اطلاعات خود محروم می‌شوند و سایت مذکور علی‌رغم سرگردانی و بی‌اطلاعی متقاضیان آن تنها به ارسال چند خبر اکتفا نموده و عملاً غیرفعال است.