هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   215   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

جزئیات جدید راه اندازی بورس مسکن

 کد مطلب: 2243
محمدرضا پورابراهیمی عضو شورای عالی بورس گفت‌: اجرایی شدن برنامه بورس مسکن نیازی به تصویب در شورای عالی بورس ندارد و مأموریت آن به بورس کالای ایران محول شده‌است که در دو بخش اجرایی خواهد شد‌.
وی با اشاره به فراهم شدن مقدمات اجرای بورس مسکن در کشور‌، اظهار داشت‌: آیین نامه‌ها‌، نرم افزار‌ها و سخت افزارهای این بورس کامل شده‌است و بورس کالا آمادگی دارد که با دریافت تقاضای معاملات املاک و مستغلات از سوی نهاد‌ها و دستگاه‌ها در فاز اول اجرای این طرح را کلید بزند‌.
پورابراهیمی ادامه داد‌: با ارائه اطلاعات از سوی متقاضیان‌، املاک و مستغلات آنها در بورس مسکن مورد معامله قرار می گیرد‌. فاز اول قرار نیست که تمام بخش مسکن کشور را شامل شود و املاک و مستغلات بنگاه های بزرگ اقتصادی‌، شهرداری‌ها‌، بانک‌ها‌، بنیاد مستضعفان‌، ستاد اجرایی فرمان امام‌، مجموعه نهاد‌ها و سازمان هایی که جایگاه ویژه در املاک و مستغلات دارند‌، شرکت های وابسته به تأمین اجتماعی و غیره را دربرمی گیرد و از طریق انتشار آگهی اطلاع رسانی پیش از معاملات انجام می شود‌.
این مقام بورسی اعلام کرد‌: در حال حاضر بورس کالا آمادگی معاملات املاک و مستغلات را به صورت کامل دارد و ظرفیت‌ها را فراهم کرده و بستر‌ها آماده‌است‌.
پورابراهیمی با اعلام اینکه اطلاعات این نهاد‌ها و سازمان‌ها در تابلوی بورس مسکن اعلام خواهد شد‌، تصریح کرد‌: در فاز دوم اطلاعات معاملات انبوه‌سازان در کلان شهر‌ها و کسانی که علاقه مند به وارد کردن اطلاعات خود در این بورس به منظور شفاف سازی هستند‌، دربرمی گیرد‌.