با رنگ ها به خانه خود نظم دهیم

شمار نشریه : 214

آیا تابه‌حال برای نظم و ترتیب لوازم خانه‌تان به رنگ‌ها فکر کرده‌اید؟ یکی از راه‌های مرتب کردن و طبقه‌بندی وسایل خانه، استفاده از رنگ‌های مختلف است. ما در اینجا زمان‌هایی را که رنگ‌ها به کمک تان می‌آیند، آورده‌ایم.
به کمد شما دکوری زیبا می‌دهد
اگرچه انتخاب رنگ سفید یا رنگ چوب برای کشوهای کمد کودکان مناسب است اما رنگ کردن آنها می‌تواند انرژی و شادی بیشتری به اتاق کودکان ببخشد. آیا نظری جز این دارید؟.
جستجو را ساده‌تر می‌کند
گاه نظم از کنترل ما خارج می‌شود و باید با به‌هم‌ریختگی کنار آمد. به‌عنوان‌مثال نمی‌توان از بی‌نظمی فضاهایی مانند اتاق کار، اتاق رخت‌شویی و کشوی تمیزکننده‌ها جلوگیری کرد، اما اگر سعی کنید رنگ‌های مختلفی برای این لوازم در نظر بگیرید، نه‌تنها ساده‌تر می‌توانید آنها را پیدا کنید بلکه منظم و مرتب‌تر نیز به نظر می‌رسند، حتی اگر واقعاً این‌طور نباشند.
در وقت صرفه‌جویی می‌کند
با طبقه‌بندی فایل‌های خود به رنگ‌های مختلف، دسترسی به آنها را در صورت نیاز، ساده‌تر خواهید کرد و دیگر لازم نیست زمان زیادی را برای پیدا کردن موردی خاص صرف کنید.
از بی‌نظمی جلوگیری می‌کند
همان‌طور که می‌دانید، از به‌هم‌ریختگی کشوها نمی‌توان جلوگیری کرد زیرا انواع و اقسام لوازم در آن وجود دارند که هیچ اشتراکی با هم ندارند. برای مرتب کردن آنها می‌توانید از جعبه‌هایی با سایزهای گوناگون اما به یک رنگ واحد استفاده کنید.
از گم‌شدن وسایل جلوگیری می‌کند
اگر حوله، لباس، لیوان یا لیف حمام اعضای خانواده شما به یک رنگ است طوری که مدام آنها را اشتباه می‌گیرید، می‌توانید از آویزهای رنگی برای تشخیص آنها استفاده کنید و هر رنگ را به یک نفر اختصاص دهید.
پس زمینه‌ای زیبا خلق می‌کند
کودک شما نه‌تنها دیدش نسبت به لوازم و اسباب‌بازی‌های خود که در قفسه‌های رنگی قرار دارند، تغییر می‌کند بلکه هنگام مرتب کردن آنها، با ذوق و شوق بیشتری این کار را انجام خواهد داد.
به فضای خانه ظرافت می‌بخشد
اگر دوست دارید فضای خانه‌تان از حالت خنثی خارج شود، با انتخاب قفسه‌های رنگی صورتی و گلبهی به آن تنوع و شخصیت دهید.
تأثیرگذار است
طبقه‌بندی کتاب‌ها یا دیگر لوازم منزل از روی رنگشان، ممکن است کمی زمان‌بر باشد اما بسیار جذاب و تأثیرگذار است. به‌علاوه حالت رنگین‌کمانی آن به خانه شما نظم بیشتری می‌دهد.