هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   214   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

ترسنـاک ترین هتل جهان

اقامت چندساعته در این هتل، برای بسیاری از مهمانان این هتل کوچک، نفس‌گیر و ترسناک است. ترسناک‌ترین هتل جهان، حاوی سه کابین شفاف است که در ارتفاع 121 متری از سطح زمین، بر روی صخره‌های واقع در منطقه «دره مقدس» کشور پرو در امریکای لاتین قرارگرفته است.
این هتل سه کابینه، فرصتی را برای علاقه‌مندان به صخره‌نوردی فراهم می‌کند تا از مناظر باشکوه دره مقدس با اقامت یک‌روزه در این هتل شفاف که کلاً با کابل‌های قوی به صخره‌های متصل شده است، لذت ببرند. کابین‌های شفافی که به شکل کرم ابریشم درست‌شده است، این فرصت را به گردشگران می‌دهد تا از ارتفاع 121 متری از سطح زمین و بر روی صخره‌های بزرگ منطقه دره مقدس، طبیعت زیبا و سبز پایین و دشت‌های اطراف را نظاره‌گر باشند.
 شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا، کابین‌های شفاف نصب‌شده در این منطقه را، ترسناک‌ترین هتل جهان دانست که خیلی‌ها جرات اقامت در آن را ندارند. این سه سفینه که Natura Vive Skylodge نام‌گذاری شده‌اند، یک هتل واقعی هوایی می‌باشند و امکان سرویس‌دهی به 8 نفر را دارند.
در ساخت این سفینه‌ها، از مواد آلومینیومی با مقاومت بالا استفاده‌شده است تا در شرایط جوی مختلف مقاوم بوده و میهمانان، اقامت خوبی را تجربه کنند. طول هر سفینه، 7 متر و عرضشان حدود 2.3 متر است. تختخواب و میز غذاخوری کوچک و یک دستشویی که با دیواری، از بخش‌های دیگر جداشده است، در داخل هر سفینه تعبیه‌شده است. هر سفینه از 6 پنجره کوچک برای تهویه مطبوع نیز برخوردار است.
 مؤسسان کسب‌وکار ترسناک‌ترین هتل دنیا، یک زوج جوان و جاه‌طلب و جسور به نام «آیرو فری» و «ناتالیا رودریگز» هستند که این سفینه‌های فضای شفاف را در ژوئن 2013 میلادی افتتاح کردند. آیرو، جوشکار و صخره نورد ماهری است که با کمک همسرش، این هتل فضایی را بر روی صخره‌های دره مقدس، ایجاد کرده است. ناتالیا، همسر آیرو معتقد است که همسرش، از سفینه‌های فضایی ناسا در طراحی کابین‌های این هتل، الگوبرداری کرده است.
در داخل این سفینه‌ها، مهمانان می‌توانند به‌راحتی حرکت کرده و طناب‌های مهار ایمنی خود را باز کنند و از منظره نفس‌گیر و تماشایی منطقه دره مقدس، لذت ببرند. در ساخت این سفینه‌ها، از پلی کربنات مقاوم و صفحه آلومینیومی استفاده‌شده است. تشک‌ها و متکای هر سفینه، از بهترین مواد که گرمای کافی را در اختیار مهمانان قرار می‌دهد، ساخته‌شده‌اند.
 به دلیل اینکه این منطقه مملو از کرکس می‌باشد، پرده‌هایی در داخل این سفینه نصب‌شده است تا حریم خصوصی مهمانان از نگاه‌های کرکس‌های فضول! که در واقع همسایه‌های فضایی مهمانان هتل به شمار می‌روند، حفظ شود.
 به جهت رویکرد طراحی سبز این هتل ترسناک، در طراحی آن از سیستم خورشیدی استفاده‌شده است تا پنل های خورشیدی انرژی را جذب و به داخل 4 لامپ داخل کابین و یک لامپ چراغ مطالعه بر روی میز، هدایت کنند.