حضور گسترده شرکت‌های آلمانی در صنعت آب و برق ایران

شمار نشریه : 214

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با توجه به علاقه‌مندی شرکت‌های آلمانی برای حضور در ایران، در آینده نزدیک شاهد حضور گسترده شرکت‌های آلمانی در صنعت آب و برق ایران خواهیم بود.
«هوشنگ فلاحتیان» با اشاره به حضور معاون صدراعظم آلمان و هیئت اقتصادی این کشور در وزارت نیرو اظهار داشت: بین شرکت‌های آلمانی و ایرانی از سالیان گذشته همکاری گسترده‌ای وجود داشت که در سالیان اخیر به دلیل تحریم‌های بین‌المللی رکودی در همکاری‌های فنی و اقتصادی به وجود آمده بود و در شرایط جدید به نظر می‌رسد وضعیت به‌گونه‌ای حرکت کند که شاهد توسعه روابط با این کشور باشیم.
وی ادامه داد: در نشست وزیر نیروی ایران و «زیگمار گابریل»، معاون صدراعظم و وزیر انرژی و اقتصاد آلمان و هیئت آلمانی، مذاکره مفصلی درباره توسعه همکاری‌ها در موارد متعدد صنعت آب و برق و صرفه‌جویی در انرژی و آب صورت گرفت و مقرر شد با برگزاری نشست‌هایی زمینه‌های همکاری آینده دو کشور مشخص شود.
فلاحتیان درباره زمینه‌های همکاری دو کشور گفت: در زمینه فناوری‌های مرتبط با صرفه‌جویی آب و برق، ارتقای تکنولوژی در آب و برق همچون ارتقای راندمان نیروگاه‌ها و در ارتباط با خدمات فنی، علمی و آموزشی گفتگوهایی انجام گرفت و مقرر شد در قالب کمیسیون اقتصادی ایران و آلمان این موضوعات پیگیری شود.
وی تصریح کرد: با توجه به علاقه‌مندی شرکت‌های آلمانی برای حضور در ایران، در آینده شاهد حضور گسترده شرکت‌های آلمانی در صنعت آب و برق ایران و گسترش فعالیت‌های بین شرکت‌های در زمینه ارتقای تکنولوژی و بهینه‌سازی مصرف در بخش‌های مختلف آب و برق کشور خواهیم بود.